reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan dnia

reklama
przy okazji jak już spojrzałam na kartkę od lek ( tam mam wymiary), to w żywieniu wpisał taK;
-obiad: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięskiem+ 1/2 zółtka codziennie lub jarzynka z ziemniakiem/ kaszą/ ryżem+ zółtko 3-4 razy w tyg.
- twarożki, jog. kefiry- kilka razy w tyg.
- kaszki- 1x bezglutenowe, 1x glutenowe
pieczywo
soki, przeciery max 150g!!

Ale ja po swojemu karmię- priorytet u mnie to dużo różnorodnych warzyw. A co do owocwó- przestrzegam i więcej niż 150 nie daję.

Doggi,miałam pytać a czy Ola jadła sushi już?????????:-D
 
moon dzięki, ale u nas chrupak czy wafelek ryżowy to tak jakby nic nie jadł... muszę coś innego wykombinować, chyba będę dawać coś do trenowania blw...

dziewczyny u nas 120g owocków nigdy nie stanowiło żadnego posiłku, bo młody godzinę później potrafił wtrąbić 200 obiadku, żarłok normalnie! już miesiąc temu zjadł mi na podwórku 250 obiadku, dosłownie 3 minuty potem wszedł do domu i zobaczył, że jemy do obiadu ziemniaki i ryk był taki, jakby nie jadł od miesiąca! i wpierdzielił dwa solidne kartofle :] i już 3 tygodnie temu ważył coś koło 10.5... ubranka nosimy w większości 86, bodziaki czasem 92...
 
nasz też wiecznie głodny, kasia a może zrób mu ten pasztecik warzywny co linka wklejałam?? a kanapeczki je?? może kanapkę z twarogiem i warzywkiem jakimś lub warzywną pastą, albo taką jakby jajeczniczkę( ja dodaję do niej mm i jest taka puchata, fajna)
 
Aestima kanapeczki je od dawna, ale też jakoś na długo mu nie starczają :( często nawet je normalnie z wędlinką (oczywiście domową), ale pasztecik spróbuję :) a link to na tym wątku czy gdzieś indziej, bo jakoś nie umiem znaleźć, a musiałam przegapić :/
kurcze ja mam wrażenie, że jakbym mu dawała ciągle jeść to by jadł non stop! a mam znajomych, którzy tak właśnie córę karmią, jak nie ma nic w rączce to na pewno jest głodna i mała wygląda jak monstrum, przerażające!
 
Aestima, Kasiawilde mój Antek też ciągle głodny, tak naprawdę jest to aż ciekawe, bo on zjada zasadniczo zawsze i wszystko, co mu damy, a z drugiej strony to bardzo rzadko sam domaga się jedzenia... Po prostu jak mama da, to super i fajnie, ale jak nie da, to i 5-6h może nic nie jeść i się nie upomina.. Dobrze, że mamy jakieś stałe pory posiłków i widzę po małym, że rośnie i przybiera na wadze, bo z nim to nawet nie wiadomo, czy dostaje za mało, czy za dużo...
 
Kasia, ale to zależy co oni tej małej do rączki wkładają- dawaj mu obrane marchewki, jabłka, truskawki ( nier tuczą) i duuuzo warzyw.
Olga, a jak widzi, że Wy jecie?? Nasz rzuca się na nas i nasze jedzenie dosłownie:szok: Musimy jeść w ukryciu albo dać mu coś żeby jadł łapkami w krzesełku swoim sam i szybko jeść by zdążyć przed nim- inaczej ryk.
 
Aestima a jadła jadła :D Od mamusi próbowała z łososiem smażonym w sosie teriyaki i to w rolce z ryżem na zewnątrz, oczywiście samokowało jej :D :p

Rozmiarowo podobni sa w sumie... Ola ma 78cm i 10,025 a Mieszko wydaje się być duuuużo szczuplejszy od Oliii ;)
 
reklama
no właśnie on ostatnio wygląda na drobniusiego- może jest wyższy? bo lekarz na oko mierzył, nie wiem.
 
Do góry