reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan dnia

hehe, to Maja chyba jak Antek Olgi, nie domaga się zbytnio jedzenia...a ona też jak Mieszko z tymi centylami - wzrost na 75c a waga między 10-25c i jest bardzo szczupła
 
reklama
a moj miglanc wiecznie głodny, jakby mogł to by siedzial i jadl wiem ze wazy 10,4 a wzrostowo nie wiem, obrazrtuch po mamusi:szok:
 
Witam wszystkie mamy dzieciaczków urodzonych w czerwcu 2011

Jestem tutaj nowa, mój synek Mateuszek też jest z czerwca 2011, urodził się dokładnie 2 czerwca (waży teraz 10,6kg) i obecnie trochę staramy się zmieniać nasz plan dnia i wprowadzać "dorosłe" jedzenie.
Obecnie nasz plan dnia wygląda następująco:
ok. 6:30 ok 220-230ml mleka z kaszką manną
ok. 11:00 kaszka owocowa (ale różnie to bywa) więc czasem pije znowu ok. 200ml mleka z kaszką
13:00 owocki (słoiczek lub pół zależnie od dnia i humoru)
drzemka zazwyczaj 2h do 15 lub 15:30
ok. 16:00 obiadek-zupka na wzór mojej, ale delikatniejsza, nie jada obiadku dwudaniowego, bo zupki zjada zawsze sporo (jest sycąca) i drugiego dania już nie chce jeść
ok. 18:00 podwieczorek - co drugi dzień jogurcik Nestle lub Bobovita
gdy nie dostaje jogurcika robię mu ryż na mleku, mleczny budyń, kisielek lub twarożek z owockami
ok. 21:00 po kąpieli wypija ok. 200-210 ml mleka z kaszką manną

W ciągu dnia czasem przegryzie biszkopta, sucharka lub suchego wafelka, ale już coraz rzadziej "kręcą" go takie przekąski w ciągu dnia.
Pije głównie wodę, czasem wymieszaną z sokiem hipp.

Co sadzicie o moim planie dnia i posiłkach?
Jak zmieniły się Wasze?

Pozdrawiam
 
Witaj Mamo Matiego.
Nasz plan dnia ostatnio się zmienia, bo próbujemy się przestawić na system żłobkowy [:-(]
Mniej więcej tak to wygląda:
8:00 - kanapka + mm
10:00 - owoc lub mała kanapka np. z miętą
12:00 - zupka
drzemka
14:00 - drugie danie
17:00 - owoce lub kaszka z owocami
drzemka [choć nie zawsze]
20:00 - gęsta kaszka na mm
Potem ok.20 minut odpoczynku po jedzonku i kąpiel z myciem ząbków, po czym młody ląduje w wyrku i niemal od razu zasypia :-)

Chrupki mały dostaje w zasadzie tyko po owockach, jeśli mu mało ;-)
 
u nas też teraz mniej wychodzi tych posiłków (a było ich niegdyś 6); teraz w sumie jest syte śniadanie, potem dopiero po drzemce gęsta warzywna zupa na wywarze i z odrobiną mięsa, potem jako 2 danie ta sama zupa albo typowe 2 danie (ostatnio Leo znów zaczął jadać pulpety cielęco-indycze z ziemniakami), a potem ew. podwieczorek (raz jest, raz nie) i już kasza na noc; no i przekąski, których nie unikniemy - jak je Ninka, to i Leoś musi dostać (a są to różnie: wafle ryżowe, paluszki juniorki bez soli, chrupki kukurydziane, czasem biszkopt słodki); no i jak jest domowe ciacho to dzieciaki jedzą z nami;
 
U nas tak naprawdę posiłków głównych i dużych jest 4 ( rano o 6, potem o 11, obiadek o 16 i przed snem o 21), owocki o 13 i podwieczorek o 18 raczej nie można nazwać dużym posiłkiem.
Wiem, ze główne posiłki powinny być tak naprawdę 3 - śniadanie, obiad i kolacja i do tego staram się dążyć w układaniu jadłospisu dziecka, ale 2 śniadania i podwieczorku raczej nie da się uniknąć w czasie dnia, przynajmniej u mnie...
Czekam na wszystkie pomocne uwagi.
 
u nas:

8,30 kaszka
drzemka
11,30 obiadek (zupka)
14,30 owocki
czasami mała porcja zupki
18 kisiel lub paróweczka lub chlebek z serkiem
20-20,30 kaszka

do picia sama woda, herbatka granulowana, soków prawie w ogóle
przekąski: ciasteczka orkiszowe, ryżowe, chrupki kukurydziane i biszkopty
 
Wiem, ze główne posiłki powinny być tak naprawdę 3 - śniadanie, obiad i kolacja i do tego staram się dążyć w układaniu jadłospisu dziecka, ale 2 śniadania i podwieczorku raczej nie da się uniknąć w czasie dnia, przynajmniej u mnie...
Czekam na wszystkie pomocne uwagi.

nie zgadzam się... :-p Nawet dla nas lepiej by było, gdybyśmy jadły te 5 posiłków dziennie. Niekoniecznie full-wypas każdy ;-) ale zdecydowanie lepiej jest podawać posilki częściej, a mniejsze ilości na raz.
 
reklama
Pewnie byłoby lepiej, ale ogólnie tak się przyjmuje, że w ciągu dnia są 3 posiłki główne najbardziej sycące i jeszcze jakieś dodatkowe.
Mój wpis dotyczący 3 posiłków głównych wynika z tego, że tak się zaleca.
U nas tak naprawdę wychodzi, że Mati je 5 razy + owocki o 13, zastanawiam się nad zmianą tzn. przesuniecie śniadania na późniejszą godzinę, później lekkie 2 śniadanie + owocki, później obiadek (syta zupka), potem lekki podwieczorek i przed snem kolacja.
 
Do góry