reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan jedzeniowy dla maluszka,dajcie swoje rady

Dziekuje za lnk i jeszcze pytam
bo nie moge tego rozgryzc czy od 5 miesiaca to znaczy jak skonc zy 4?
a jak pisze po 5 m to po 5 tym czyli jak zacznie 6 tak?
 
reklama
bo tam w tym linku wybija sie 4 miesiac ale przeciez moj niunio jest tak naprawde w prawie srodku 5 tego,no tak czy nie?kurcze normalnie glowa mnie od tego boli
 
niuniamilan od piątego miesiąca życia to znaczy, że jak dziecko skończy 4 miesiące, więc twoje dziecko się łapie, natomiast gerber chyba oznacza swoje posiłki w ten sposób: po 5 miesiącu życia, po 6 miesiącu życia, czyli jak dziecko skończy 5 lub 6 miesięcy
na razie musisz po prostu przyzwyczajać dzieciaczka do nowych smaków i ewentualnie stwierdzić, czy nie ma na cos alergii , ale na początku nie licz, że się tym naje, albo, że zastąpisz karmienie piersią lub butelką
 
ładnie Ci to już MartaZiolko opisała, podobnie nam tłumaczyli na szkole rodzenia,
sama podobnie robię
jedno mi jeszcze przyszło na myśl: czy te eksperymenty z nowym jedzonkiem robić, gdy dziecko jest nakarmione piersią/butelką czy przed kaemieniem mlekiem
ja sama myślę, że jednak powinno być po mleku: dobry humorek i te sprawy
a Wy dziewczyny jak myślicie?
 
Witam! Niezły zawrót głowy z tymi posiłkami dla maluchów...:szok:
Moja córcia ma 8,5 miesiąca. Jeszcze karmię piersią.

Jedzenie uzupełniające u nas wygląda mniej więcej tak:
ok. 12-warzywka z ziemnaczkami, lub zupka jarzynowa (póki co kupuję i wybieram taką żeby skrobi nie zawierała)
ok. 17-warzywka z indyczkiem lub królikiem
ok. 20-kaszka z kleikiem ryżowym, czasem dodaje jabłko lub jagody.
Ten cały rozkład jest suto zakrapianym mleczkiem.

A jak to u Was wygląda?
 
takanatalia jak najpierw mocno dziecko nakarmisz to nie spróbuje nowości za nic w świecie bo mu sie jeśc nie bedzie chciało ale na głodnego tez nie można bo jak nie zasmakuje to będzie płacz moim zdaniem najlepiej dac troche mleczka czy tam cycusia ale nie aż do sytości i potem spróbowac nowego danka jak nie zasmakuje nie wciskac znowu dac mleczka

niuniamilan wkleiłam ten link bo tam jest od 4-6 miesiąca czyli w przedzale twojego synka ale zawsze możesz przejśc do innego przedziału i tak jak pisała rapunzel chyba wszystkie te firmy maja oznaczenie po miesiącu czyli u cienbie jest po 4 miesiącu

Olac u nas juz trochę inne jedzenie rano o 6 mleko 150-180 ml
10- II śniadanie jajecznica lub kanapka z pasztetem lub paróweczki cielęce albo kaszka manna z owocami świeżymi
13-14 zupka (rosołek krupniczek ogórkowa, buraczkowa z mięskiem lub jeżeli na 2 danie jest mięso to bez)
14-15 2 danie tu różnie zależnie od mojej fantazji dziś były racuchy z jabłami i malinami na ciepło
17-18 deserek jakies owoce lub kawałek ciasta drożdzowego a dziś galaretka z owocami
20 kaszka ryżowa 210ml
 
Ostatnia edycja:
no jak narzaie moj maly je ok,mleczko dostaje o 9,12,15,18 i przed spaniem o9,potem w nocy o 4 lub 5 ,ok 12 wraz z mleczkiem daje mu deserek chodziaz nie wiem czy nie przesunac tego na ok 18 z mleczkiem,jak myslicie?a ok 3 z mleczkiem dostaje przecier wazrywny ziemniaczek marchewka.o 9 daje mu w mleczku 2 lyz kaszki ryzowej,jak myslicie co ztym deserkiem przestawic na podwieczorek?
 
Moja wciąż przede wszystki mleko, około 6 rano, potem 10, 13-14, 17 i 20. Wprowadzam jej nowości bardzo powoli, po 3 dni każdą nowość, potem 2 dni przerwy na obserwacje i kolejna nowość, naarzie jabłko, marchewka i dynia ok. Teraz w kolejce czeka ziemniak:-) wczesniej dałam jej swojego banana i zsypało ją strasznie, wiec powolutku wprowadzam inne rzeczy. I zawsze daje jej nowe przed mlekiem, zje kilka łyżeczek i po jakichś 15-20 min mleko.
 
reklama
Moja wciąż przede wszystki mleko, około 6 rano, potem 10, 13-14, 17 i 20. Wprowadzam jej nowości bardzo powoli, po 3 dni każdą nowość, potem 2 dni przerwy na obserwacje i kolejna nowość, naarzie jabłko, marchewka i dynia ok. Teraz w kolejce czeka ziemniak:-) wczesniej dałam jej swojego banana i zsypało ją strasznie, wiec powolutku wprowadzam inne rzeczy. I zawsze daje jej nowe przed mlekiem, zje kilka łyżeczek i po jakichś 15-20 min mleko.

a ile ml je tobie tego mleczka bo najje sie troszke juz tym owocem nie?
 
Do góry