reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan porodu.

D

Deleted member 176021

Gość
Kobietki jak przygotować plan porodu? Kiedy zacząć o tym myśleć?
Niby to moja druga ciąża (29tc) ale jakaś taka ciemna jestem w tej kwesti.
Pamiętam, że w pierwszej ciąży chaotycznie był wypełniony przez położną i nic w ząb z tego nie pamiętam.
 
reklama
U nas szpital miał swój druczek dot. planu porodu, więc może i w Twoim szpitalu tak będzie. Można było go sobie wcześniej w domu wypełnić. Z tego co pamiętam to były tam informacje dotyczące:
- przygotowania krocza
- znieczuleń / środków łagodzenia bólu
- osoby towarzyszącej
- osoby dodatkowe podczas porodu (personel medyczny)
- lewatywa
- kontaktu z personelem podczas porodu
I więcej nie pamiętam :)
Wiem, że podczas porodu i tak pytają jeszcze raz o wszystkie zgody itd.

Powodzenia :)
 
W moim przypadku druczek planu porodu miała Polozna i ona pomogła mi wypełnić. W sumie trochę podpowiadala jakie zasady panują w moim szpitalu i na co realnie można liczyć. Zawsze jednak miałam wrażenie że mimo planu porodu to jest taki żywioł że czasem mimo planu jest co ma być.
 
W moim przypadku druczek planu porodu miała Polozna i ona pomogła mi wypełnić. W sumie trochę podpowiadala jakie zasady panują w moim szpitalu i na co realnie można liczyć. Zawsze jednak miałam wrażenie że mimo planu porodu to jest taki żywioł że czasem mimo planu jest co ma być.
Ja to muszę się popytać o te znieczulenia.
 
reklama
Do góry