reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Plan porodu

reklama

aspekt

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2018
Postów
6 319
Do pierwszego porodu nie pisalam, wtedy takie cos dopiero zaczynało byc promowane przy akcji Rodzic po ludzku i niektore szkoly rodzenia.

Do drugiego porodu juz napisalam, bo szpital mial na swojej stronie wytyczne, aby przyjść z planem porodu. Próbowałam to zrobic wg wzorow z internetu, ale one ostatecznie mi nie pasowaly i napisałam tylko najwazniejsze informacje.

Szczerze, nikt nawet o ten plan nie spytal na porodowce. Przydal mi sie, zeby nie dyktowac adresu przychodni POZ - powiedzialam pani, ze moze sobie spisac to z planu.

W kolejnej ciąży szkic planu porodu dostalam juz na pierwszej wizycie u ginekologa przy zalozeniu karty ciazy.
 

Shaer

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2016
Postów
3 581
Nie. Przy drugim.porodzie dostałam ankietę na co wyrażam zgodę a na co nie.
Część podpunktów i tak była bez znaczenia - mogłam zgody nie wyrazić a szpital jak uznałby tak by zrobił np poród kleszczowy czy nacięcie krocza.

Nie wyraziłam zgody np na podanie mm czy naciecie
 

kasieks

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2017
Postów
1 242
Ja uzupelnialam taki gotowy ze szpitala ale poród tak szybko postępował, że plan do niczego mi się nie przydał. nawet nie zdążyłam go wyciągnąć z torby ;)
 

Antimatter

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Sierpień 2017
Postów
812
Tak i uszanowano go w szpitalu, np. wenflon założono mi dopiero w momencie podania leku (rutynowo zakładają przy przyjęciu), nie proponowano mi metod znieczulenia jeśli sama nie poprosiłam (tak zapisałam w planie rodzenia) i parę innych życzeń spełniono. Kilku się nie dało. Uważam, że warto go stworzyć, szczególnie, jeśli ma się "nietypowe" życzenia, lub takie, które nie są rutyną w polskich szpitalach. Ja do swojego wpisałam też np. prośbę o umożliwienie kangurowania ojcu w razie, gdyby skończyło się CC.
 
reklama

ZUZA.80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2017
Postów
1 774
pisałam w poprzednich ciążach i teraz też mam już gotowy :) i o ile przy pierwszym porodzie był respektowany (poród w UK), tak przy drugim przy przyjęciu i tak mnie o wszystko wypytywano, a na plan nikt nie spojrzał nawet...

dla mnie taki plan jest o tyle pomocny, że pomaga pewne rzeczy sobie ułożyć w głowie wcześniej i daje szansę się zastanowić, co do własnych oczekiwań. więc nawet jak padają podobne pytania w czasie przyjęcia do porodu w szpitalu to ma się już gotowe odpowiedzi w głowie ;)
 
Do góry