reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plan żywieniowy - czy jest ok ?

Dołączył(a)
4 Październik 2010
Postów
8
witam, mam wrażenie że moje dziecko je malutko, ale chyba najada się piersią w nocy, bo wstaje co 2-3godzinki, czyli je w nocy 2-3 razy. Nasz dzień wygląda tak jeśli chodzi o jedzenie:
rano ok.7.00 po przebudzeniu: mleko z piersi
9.30 po drzemce : kleik kukurydziany bądź ryżowy z musem owocowym ok.120-140ml.
12.00 po spacerze: 100-130ml zupy jarzynowej z mięsem, czasem z jajkiem
13.00 przed spaniem: mleko z piersi
czasem pije jeszcze raz ok.15.00
popołudniu je jakiś podwieczorek np. naleśniczki, jogurcik - niedużo ok.50-80g
wieczorem 18.00 kaszka ryżowa owocowa lub zbożowa - ok.100ml
przed spaniem ok.19.00 : mleko z piersi

niestety nasza mała za nic w świecie nie daje się przekonać do picia z butelki, w dzień pije trochę wody z kubeczka i nic pozatym :( jest bardzo pogodnym, żywym dzieckiem, wszyscy mówią że jest pulchniutka, ma teraz 11 miesięcy i waży ok.9kg.

chciałam zapytać czy taki "plan żywieniowy w ciągu dnia" jest odpowiedni? mam wrażenie że córka tak mało je, bo je za często, ale jak o danej godzinie nie dostanie swojej porcji to jest krzyk i marudzenie...
 
reklama
9 kilo przy 11 miesiącach to duzo?!:szok: To mój ma 5 miesiecy i dobija do 9 kilo.... Moim zdanie jadłospis jest ok. A je już ryby? Może trzeba zwiększyć porcje to zwiększą się też odległości między posiłkami?
 
tak myślę, że waży ok.9kg, ale ostatnio była ważona jak miała 7 miesięcy i wtedy ważyła 8kg. teraz pewnie jej waga waha się między 9 a 10kg :)

ryby już je, 1-2 razy w tygodniu daję jej do zupki, bo same jej nie smakują, niestety próbowałam jej dać więcej zupki czy kaszki, ale ona ma już chyba tak zaprogramowany swój brzuszek że jak zje 100-140ml to kończy jedzenie i zaciska usta.

nie wiem przypadkiem czy jej nie idą znowu ząbki, bo na razie ma tylko dwie dolne jedynki, a dziąsełka na górze są znacznie opuchnięte, więcej też płacze gdy coś wkłada do buzi :(

dodam, że czasem je jakąś kanapkę rano po mleczku, np. z masłem i marmoladą czy z serem lub szynką :)
 
Mało to napewno nie je. Tylko moim zdaniem powinniaś przestawić pory z jedzeniem. Bo już jest na tyle duża, ze nie powinna jeść w nocy wcale. Bo napewno jak wstajesz w nocy po 2, 3 razy to jesteś prawie cały dzień zmęczona.
 
Witam na Forum:) Zgadzam sie z powyższą opinią,dziecko nie powinno już nic jeść w nocy. Przestaw ten ostatni posiłek na inną godzinę,tak aby nie budziło się w nocy glodne.
 
Do góry