reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planowana cesarka 2019, gdzie w Warszawie

Dołączył(a)
19 Październik 2019
Postów
5
Drodzy,
Jestem w pierwszej ciąży w 34 tygodniu i mam skierowanie na kwalifikacje do CC ze względu na miednicowe ułożenie maleństwa.
Starałam zgłosić się do szpitala na Żelaznej i zapisać na konsultacje, jednak mi odmówili, ze względu, że kwalifikacje przeprowadzają do 28tc (czego nie jestem w stanie zrozumieć). Zaproponowali mi jedynie komercyjna wizytę ale bez gwarancji że zostanę zapisana na CC ze względu na możliwy brak miejsc.
Czy możecie mi polecić inny szpital w Warszawie, w którym nie powinnam mieć takiego problemu i który jednocześnie jest godny polecenia co do CC?
Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie
 
reklama
Ja pierwsze ciecie mialam robione na Kasprzaka. Personel ok, ogolnie bylam zadowolona poza pozniejsza opieka poloznych.

Teraz bede miala drugie ciecie na Madalinskiego i tam przeprowadzaja kwalifikacje po 33 tc. Ja bylam na pierwszej konsultacji w 34 tc. Zadzwon i sie podpytaj jakie maja terminy na kwalifikacje do przychodni ginekologicznej
 
Myślałam właśnie o Madalińskiego. Moja siostra rodziła tam dwa razy i sobie chwaliła. Z tym, że miała poród siłami natury. Nie wiem właśnie, czy z cesarka byłoby podobnie :) ale przynajmniej może nie odstawią mnie z kwitkiem, że za późno.
 
Ja byłam teraz w czwartek ustalić ostateczny termin cięcia, a dziś zaczęłam 36 tydzień. Z tego co wiem to mają terminy w ciągu dwóch tygodni, że powinnaś się dostać także próbuj :)
 
Drodzy,
Jestem w pierwszej ciąży w 34 tygodniu i mam skierowanie na kwalifikacje do CC ze względu na miednicowe ułożenie maleństwa.
Starałam zgłosić się do szpitala na Żelaznej i zapisać na konsultacje, jednak mi odmówili, ze względu, że kwalifikacje przeprowadzają do 28tc (czego nie jestem w stanie zrozumieć). Zaproponowali mi jedynie komercyjna wizytę ale bez gwarancji że zostanę zapisana na CC ze względu na możliwy brak miejsc.
Czy możecie mi polecić inny szpital w Warszawie, w którym nie powinnam mieć takiego problemu i który jednocześnie jest godny polecenia co do CC?
Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie
Witam:) w którym tygodniu dostałaś skierowanie na CC? U mnie na usg III trymestru tez wyszło ze malutka ułożona jest miednicowo, ale uzyskałam inf ze jest duza szansa ze się jeszcze obróci. Wg usg wazy 1700 gram co daje 93 centyl. Należy do większych dziewczynek :)
 
Skierowanie dostałam chyba w 31 tc. Oczywiście liczę się z tym, że jest jeszcze opcja że mała się obróci, dlatego też nie zgłaszalam się do szpitala od razu. Na chwilę obecną jednak cały czas jest ułożona miednicowo, bo dosyć łatwo mi to zaobserwować po jej ruchach :) poza tym miałam też zdiagnozowana wadę macicy, przy której dosyć często wiąże się to właśnie z takim ułożeniem dziecka. Wg mojego lekarza mała ma czas do okolic 36 tygodnia aby zmienić pozycje, jednak obawiam się że wtedy mogłoby być za późno żeby się zapisywać na kwalifikacje :)
 
Skierowanie dostałam chyba w 31 tc. Oczywiście liczę się z tym, że jest jeszcze opcja że mała się obróci, dlatego też nie zgłaszalam się do szpitala od razu. Na chwilę obecną jednak cały czas jest ułożona miednicowo, bo dosyć łatwo mi to zaobserwować po jej ruchach :) poza tym miałam też zdiagnozowana wadę macicy, przy której dosyć często wiąże się to właśnie z takim ułożeniem dziecka. Wg mojego lekarza mała ma czas do okolic 36 tygodnia aby zmienić pozycje, jednak obawiam się że wtedy mogłoby być za późno żeby się zapisywać na kwalifikacje :)
Dziękuje bardzo za odpowiedz:) teraz mam wizytę 30 października wiec zobaczymy . Ale dokładnie tak jak Ty czuje jak mała kopie mnie gdzieś tak nisko w środku , ciężko to opisać , jakby skakała nóżkami na samym dole :)
 
Ja dostałam skierowanie gdzieś w okolicach 25 tc. U mnie z góry było wiadomo, że będzie to cięcie ze wskazań neurologicznych. U mnie mała już się obróciła główką, ale też może dużo ważyć. Syn ważył 4,5 kg i mierzył 62 cm :)
 
reklama
Do góry