reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

planowana ciąża a stałe leki

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2015
Postów
14
Miasto
okolice Poznania
Witam, bardzo chciałabym postarać się o maluszka jednak biorę na stałe sporą listę leków, bardzo boję się efektów odstawienia, są to m.in. setaloft, finlepsin, perazin oraz glucophage na cukrzyce. może ktoś był w podobnej sytuacji...czy można jakoś to przejść. piszcie proszę. jestem załamana
 
reklama
Glucophage odstawić na bank musisz i to najlepiej chwilę przed staraniami. Co do psychptropowych leków też nie powinno się ich brać chyba , że dobro matki jest ważniejsze od możliwego ryzyka po przyjmowaniu takich leków w czasie ciąży. Jak chcesz się zacząć starać o dziecko to zacznij od porządnej wizyty u swoich lekarzy , diabetologa, psychiatry i ginekologa i z nimi na ten temat porozmawiaj. W czasie ciąży będziesz musiała co chwila jeździć do poradni diabetologicznej i stosować dietę cykrzycową dla ciężarnych. Załamywać jak na razie nie ma się czym ;)
 
Glucophage, czyli metforminy, nie musisz odstawiać w ciąży. Polska jest dość zacofana w tej kwestii i kobietom w ciąży każe się odstawić ten lek, ponieważ w naszym kraju po prostu nie jest zarejestrowany dla kobiet w ciąży. Za granicą lekarze stosują metforminę u ciężarnych bez problemu i tam ten lek jest zarejestrowany także dla ciężarnych. Ponad to uzyskują bardzo dobre efekty.
W polsce można znaleźć lekarzy, którzy coraz częściej się przełamują i nie rezygnują z leczenia metforminą w ciąży.

Leki psychotropowe niestety wymagają konsultacji z dobrym lekarzem psychiatrą, który ma doświadczenie w prowadzeniu osób z Twoją przypadłością w ciąży i należy rozważyć ich maksymalne ograniczenie w miarę możliwości.
 
Ja rok czasu przed ciąża bralam alvente, antydepresat od psychiatry. Jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży, ginekolog do którego wtedy chodziłam (niezbyt dobry, starek daty) kazał mi odstawić lek w uzgodnieniu z psychiatrą. Psychiatra uznał, ze lek nie zaszkodzi ciąży, ze jest bezpieczny ale dla swojego i dziecka spokoju mogę odstawić jeżeli mi na tym zależy. Mimo swoich problem, strach o zdrowie dziecka byl silniejszy i w ciagu dwóch tygodni odstawiłam powoli lek. Skutki uboczne byly, mdlosci i zawroty głowy. Przetrwałam, juz nie biorę leków od 3 miesięcy. Nic nadzwyczajnego, dasz rade :) ale wszystko skonsultuj z lekarzem bo może wcale nie musisz czegoś odstawiać.
 
Witam ponownie. Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Z antydepresantu i stabilizatora nastroju zeszlam i narazie ogólnie jestem rozdrazniona ale niewiem czy nie będzie gorzej one dość długo się uwalniają. Pana Kotka myślisz ze naprawdę z ta metformina przejdzie? U mnie nie jest stosowana ze wzgledu na jajniki tylko na cukrzycę typ 2 i jeśli ja odstawie będę musiała przejść na insulinę a tego chce uniknąć. Boje się tez czy lek utrzyma prawidłowe poziomy cukrów za mnie i maluszka. Gdzieś mi mignelo cos tu na forum na te tematy. Może ktoś jeszcze ma cos do powiedzenia w tym temacie? Piszcie prosze
 
Witam, ja mam pytanie odnośnie stosowania leków sterydowych...Nie przeze mnie, mój mąż od ponad dwóch lat stosuje leki na astmę i z tego co się orientuję są one na sterydach(miflonide 400mg). Czy to może mieć wpływ na płodnośc? Od jakiegoś czasu staramy się o dziecko i nic...Ja co prawda badań też nie robiłam ale dwoje dzieci już mamy....Podany lek nie jest jedynym jaki mąż stosuje, atrovent, forastmin, ventolin to pozostałe leki ...Proszę o pomoc, może ktoś zna odpowiedź, w internecie znalazłam tylko coś na temat sterydów ale nie w lekach tylko dla ćwiczących...Z góry dziękuję
 
Do góry