reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planowanie ciąży bez suplementacji z reklam? Zamiana 'leków' na warzywa/owoce

A u mnie inaczej. Dwie ciążę bez suplementacji, trzecia "z". Dzieciaki urodzone zdrowe, po terminie, wszystko ok.

Ja mam ogólnie problem z wynikami krwi i bez ciąży. Po suplementacji wyniki są w miarę ok, ja czuje się lepiej, utrzymuje więc suplementacje do końca karmienia. W moim przypadku jest więc ok i do polecenia.


Każdy ma inne doświadczenia.
 
reklama
Kwas foliowy mimo wszystko należy przyjmować przed ciąża w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej u dzieci. Pisze to mama dziecka z rozszczepem kręgosłupa.
 
Kwas foliowy mimo wszystko należy przyjmować przed ciąża w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej u dzieci. Pisze to mama dziecka z rozszczepem kręgosłupa.
Popieram. Jest bardzo dużo badań naukowych na ten temat. Kwas foliowy w ciąży trzeba suplementowac. Fakty anegdotyczne: ja nic nie suplementowalam i dziecko zdrowe są super, ale fakty naukowe mówią wyraźnie, że suplementacja kwasu foliowego przed i w trakcie ciąży zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej płodu.
Także brać brać brać.
Można brać kwas foliowy metylowany bio czy vegan.
Niestety badania naukowe mówią, że nie da się w diecie dostatecznie przyjmować kwasu foliowego, dlatego zalecana jest dodatkowa suplementacja.
Jeśli interesuje cię życie bez suplementacji zrób sobie badania mutacji genu mthfr. Jeśli nie masz mutacji to spróbowałabym żyć bez żadnych suplementów (poza kwasem foliowym w ciąży, wg mnie to absolutny must have!), A jeśli masz to zrobiłabym badania i suplementowala to, czego w wynikach brakuje.
Wg mnie wit.d jest również bardzo ważna.
 
Suplementacja witamin jest bardziej dla mamy nie dla dziecka. Dziecko "pobierze" sobie z organizmu matki to co mu potrzebne.
Poza tym na możliwość operowania samą dietą ma wiele czynników. Wymioty, zdolność przyswajania z jedzenia.
 
Do góry