reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planowanie ciąży - kiedy zacząć brać suplementy?

Dołączył(a)
2 Sierpień 2023
Postów
10
Cześć! Na jak długo przed staraniem się o dziecko zaczęłyście brać suplementy czy kwas foliowy? Lekarz polecił mi Pregna Start ale z nerwów nie dopytałam na ile przed staraniami powinnam zacząć go brać aby to coś dało, ale też żeby nie przesadzić.
 
reklama
Myślę, że na początek wystarczy sam kwas foliowy. Powinno się go zacząć brać na około 3 miesiące przed staraniami.
 
Cześć! Na jak długo przed staraniem się o dziecko zaczęłyście brać suplementy czy kwas foliowy? Lekarz polecił mi Pregna Start ale z nerwów nie dopytałam na ile przed staraniami powinnam zacząć go brać aby to coś dało, ale też żeby nie przesadzić.
3 miesiące
 
Na pół roku przed ciążą: kwas foliowy w metylowanej formie, kwasy omega, wit d, wit b12 w metylowanej formie, b6 w metylowanej formie i jod.
Wszystkie poziomy oczywiście zbadałam.przed tym gdy zaczęłam zarzywać i skonsultowałam z endokrynolog i ginekologiem
 
Do góry