reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PLANUJEMY PORÓD :) wybieramy szpital, szkołę rodzenia i położną

MamiDo
to jest zwykły powiatowy szpital, dość mały, ale nie chce jechać do innego co jest daleko, bo wtedy mąż by mnie nie mógł codziennie odwiedzać
ale na szczęście lekarze i położne były ok, więc jakoś to przeżyję po raz drugi;-)
 
reklama
Dowiedzcie się dziewczyny na spokojnie jak to w szpitalu wygląda, na Zaspie nikt nie pytał o szkołę rodzenia jeśli chodzi o poród rodzinny. Wg mnie ten przepis jest niesprawiedliwy i po prostu głupi- nie każdy może być w określone dni, o określonych godz na zajęciach, to że tatuś nie ma "certyfikatu" nie znaczy, że zachowa się gorzej niż ten co go ma , wiedzę również może posiadać z innych źródeł, dziś jest przecież ogrom tego. Ale to tylko moje zdanie i jak najbardziej warto chodzić z meżem czy partnerem na zajecia do szkoly rodzenia, ale niechodzenie nie powinno wykluczać uczestniczenia w narodzinach.
Ja miałam wahania co do wyboru szpitala- Wejherowo czy Zaspa, ale wygrał super oddział dla noworodków, specjaliści i szybkie decyzje w stanach zagrożenia życia dziecka. Wejherowo ma najlepsze wyposażenie , osobne sale, łazienki, prywatne sale po porodzie, ale wg mnie mają za duże parcie na wszystko co naturalne, bagetelizują dużo spraw i przeciągają. Miałam tak praktyki przez sporo godz więc to tak co zaobserwowałam. Jest sporo dziewczyn z trójmiasta to może się komuś to minimalnie przyda.
A Redłowo zawsze omijam takiiiiim łukiem :-D
 
Pierwsze slysze ze trzeba chodzic do szkoly rodzenia zeby miec porod rodzinny. No coz, to chyba bedzie trzeba isc;/ Maz nie wyobraza sobie innego porodu , najlepiej skin on skin, ale tego w polsce nie robia, bo niehigieniczne ponoc. Jego bratowa miala taki porod z mezem i bardzo sobie chwalili, ze kontakt niesamowity tatusia z dzieckiem:)

Ja też pierwszy raz słysze????!!!! Wiem, że u nas Wawce nie ma takich dziwnych procedur.:-)
 
Robaczek- rozumiem Twój wybór:tak:, najważniejsi są ludzie(położne, lekarze), no i oczywiście to żeby mieć kogoś bliskiego w miarę "pod ręką".
Mój lekarz i jego żona pracują w jednym szpitalu w Tychach, więc gin mi obiecał, że albo on albo żona się mną "zajmą" mam do tego szpitala prawie 20 km ale teraz mieszkając na wsi, to wszędzie mam daleko...gin ma jeszcze w planach otwarcie swojej kliniki, ale nie wiadomo, czy się "wyrobi" do kwietnia:blink:,więc pewniejsze są Tychy.
 
MamiDo
mój lekarz też pracuje w tym szpitalu, poza tym znam tam już wszystkich lekarzy i poza jedną trochę nawiedzoną lekarką i też sa ok, no własnie mieszkam na wsi i wszędzie daleko, wiadomo że w dużych miastach jest łatwiej bo często jest kilka szpitali do wyboru a tu gdzie mieszkam to już gorzej, poza tym o każdym szpitalu krążą złe i dobre głosy a ja jestem zdania że jak ma być dobrze to szpital nie ma znaczenia
 
reklama
ja tylko tak się wbiję z ZZO, bo któraś dziewczyna pytała na ogólnym - z tego co wiem, podaje się, kiedy rozwarcie wynosi od 4 do 7 cm, ale dlaczego, to nie wiem... :confused: może ktoś wyjaśni/sprostuje?
 
Do góry