reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planujemy wyjazd do Irlandii/Od czego zacząc w Irlandii

Wysłałam tutaj wiadomość priv. :)

Hej,
cisza tu ostatnio ale może zajrzysz.
Ciekawa jestem jak poradziłaś sobie z przeprowadzką. Jestem w podobnej sytuacji co Ty. Za kilka miesięcy wybieramy się do Ir. Teraz jestem na macierzyńskim, ale w dniu wyjazdu być może będę musiała wziąć urlop wychowawczy czy złożyć wypowiedzenie. Nie wiem jak ugryźć ten temat. Pracy będę szukać na miejscu. Mąż jeszcze z polski. Nie chcemy jechać w ciemno z małym dzieckiem. Nie wiem jak ogarnąć przeprowadzkę. Co zabrać. Czy np. telewizor można bezpiecznie przewieźć kurierem. Czy mieszkania do wynajęcia są wyposażone w lodówkę, pralkę itd? a meble? dla mojego męża wszystko jet proste i mówi że czego nie weźmiemy to można kupić. Ja bym nie był taką optymistką bo jednak drożej tam jest. No możne poza ciuchami w penys czy jak tam :) tym bardziej ze na początku tylko on będzie pracował.

A może któraś z Was orientuje się jak z pracą w firmach farmaceutycznych? Czy jest szansa w ogóle się tam dostać. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w tej branży.
 
reklama
Hej,
cisza tu ostatnio ale może zajrzysz.
Ciekawa jestem jak poradziłaś sobie z przeprowadzką. Jestem w podobnej sytuacji co Ty. Za kilka miesięcy wybieramy się do Ir. Teraz jestem na macierzyńskim, ale w dniu wyjazdu być może będę musiała wziąć urlop wychowawczy czy złożyć wypowiedzenie. Nie wiem jak ugryźć ten temat. Pracy będę szukać na miejscu. Mąż jeszcze z polski. Nie chcemy jechać w ciemno z małym dzieckiem. Nie wiem jak ogarnąć przeprowadzkę. Co zabrać. Czy np. telewizor można bezpiecznie przewieźć kurierem. Czy mieszkania do wynajęcia są wyposażone w lodówkę, pralkę itd? a meble? dla mojego męża wszystko jet proste i mówi że czego nie weźmiemy to można kupić. Ja bym nie był taką optymistką bo jednak drożej tam jest. No możne poza ciuchami w penys czy jak tam :) tym bardziej ze na początku tylko on będzie pracował.

A może któraś z Was orientuje się jak z pracą w firmach farmaceutycznych? Czy jest szansa w ogóle się tam dostać. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w tej branży.
hej :)
meble, pralkę, lodówkę zawsze masz na stanie mieszkania. Bliżej wyjazdu podam Ci nazwy kurierów ktorzy pomogą w przewozie i są wyprobowaniu tv tez przeiozą .Kup uszczelki, przydadzą się :D.
Co do mieszkań ceny są róźne w zależnośći od miejsca gdzie chcecie mieszkać np. Dublin to 2 pokoje ok 1200 e plus media . W ire jet mnóstwo aptek , więc pewnie gdzieś się zahaczysz
 
hej :)
meble, pralkę, lodówkę zawsze masz na stanie mieszkania. Bliżej wyjazdu podam Ci nazwy kurierów ktorzy pomogą w przewozie i są wyprobowaniu tv tez przeiozą .Kup uszczelki, przydadzą się :D.
Co do mieszkań ceny są róźne w zależnośći od miejsca gdzie chcecie mieszkać np. Dublin to 2 pokoje ok 1200 e plus media . W ire jet mnóstwo aptek , więc pewnie gdzieś się zahaczysz

Dzięki za odzew. Czyli wszystko pozostałe tzn, pościel, ręczniki, ciuchy pakować do wysłania? A co z rzeczami do kuchni? Jest sens zabierać jakieś gary, talerze itp? Jednak ryzyko potłuczenia jest duże...Mąz chce zabrać tylko urządzenia typu mikser, blender, czajnik elektryczny.
Jeżeli chodzi o pracę to miałam na myśli firmy farmaceutyczne. Mam doświadczenie w pracy w laboratorium :)
A jakie dokumenty musimy przetłumaczyć? Akty urodzenia, akt małżeństwa? coś jeszcze? co potrzebne jest żeby starać się o ten dodatek dla dziecka?
A i gdzię sprzeczytałam że paszport może być potrzebny. Czy wystarczy Dowód i prazwo jazdy?

Z góry dzięki za pomoc :)
 
ja np brałam pościel, ale to też nie mus, zależy od Ciebie. Wiadomo, że na początku będzie się trudno odnaleźć i latac za tym czy innym. Rzeczy do kuchni kupiłam na miejscu w Ikea . Co do blendera, miksera też bierz a czajnik kupisz na miejscu bez problemu
 
żeby miec jakolwiek socjal trzeba tutaj najpierw pracować, z buta nikt nic nie przyzna. Jesli ktoś z was choruje to najlepiej przetlumaczyć historię choroby, akt małżenstwa obowiązkowo, akt urodzenia nie konieczny. My wszystko zalatwiamy na dowód osobisty i prawo jazdy.
 
ja np brałam pościel, ale to też nie mus, zależy od Ciebie. Wiadomo, że na początku będzie się trudno odnaleźć i latac za tym czy innym. Rzeczy do kuchni kupiłam na miejscu w Ikea . Co do blendera, miksera też bierz a czajnik kupisz na miejscu bez problemu
a Ikea jest tylko w Dublinie tak?
Bo my się wybieramy w okolice Cork.
 
żeby miec jakolwiek socjal trzeba tutaj najpierw pracować, z buta nikt nic nie przyzna. Jesli ktoś z was choruje to najlepiej przetlumaczyć historię choroby, akt małżenstwa obowiązkowo, akt urodzenia nie konieczny. My wszystko zalatwiamy na dowód osobisty i prawo jazdy.
nie no pewnie że najpierw trzeba pracę znaleźć. Ale później mogą być potrzebne jakieś dokumenty z Polski jako że dziecko nie urodzone w IR.
Szczerze zaczyna mnie to wszystko przerażać. Mąż mówi że panikuję :)
 
Moim zdaniem jak sie jedzie za pracą lub w jakimkolwiek innym celu na przykład właśnie do Irlandii i planuje się tam dłuższy pobyt warto znaleźć zaufaną firmę www.eurospedycja.com/paczki-polska-irlandia/ , która będzie dostarczać wysyłane przez nasz paczki do kraju. Pamiętam, że sama miałam z tym problem, dlatego polecam wam rozejrzeć się za dobrą i sprawdzoną firmą.
 
reklama
Do góry