reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

pietrucha żebyś wiedziała! Do października atrakcji mi nie zabraknie. A po ostatnim USG bardzo dobitnie doszło do niego, że tworzy się nowy człowieczek i zachowuje się jakby byli starymi znajomymi (obgaduje mnie ze swoim juniorem:-p).
 
reklama
die_perle jak dla mnie ma całkiem ładne brzmienie, ale komuś może się kojarzyć z Maurami, muzułmanami. A co to imię znaczy i skąd pochodzi?
 
Tak miała na imie córka mojej ciotki. jedna z 11 nie pamiętam która ale i nie pamietam do końca jak wyglądała.
Dziecie ( pewnie to juz pannica) mieszka w libii.
 
z tego co mi wiadomo Maura to zenska forma imienia Maur- wywodzi sie chyba z celtyckiego słowa oznaczajacego wielki/a wpanialy/a -z tego co wiem jest nawet kilku katolickich swietych o im Maur.
Tak mi jakos przed chwilka ta maura wpadla do glowy- nie umiem sie ustosunkowac do niej do konca ale mnie dosyc intryguje:)

o a z kolei inne żródło podaje że MAUR to imie pochodzenia łacinskiego a nie celtyckiego oznaczajace "pochodzący z Maueretami" - czyli w skrocei ARAB ;/ i dalje ze zenskim odpowiednikiem tego imienia jest Maura...

jakies rozbierzne te informacje...etymologia niejasna;/
 
Ostatnia edycja:
die_perle[FONT=&quot] pierwsze znaczenie fajne, ale kojarzy mi się właśnie bardziej z tym drugim.[/FONT]
 
reklama
Perle mi się jakoś to imię nie że nie podoba, ale jakoś mi nie leży.

Rajani Oliwia to piękne imię od zawsze mi się podobało.
 
Do góry