reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

My mieliśmy imię wybrane dla chłopca,ale jak to w życiu bywa, okazało się, że chłopa to tam nie widać.lekarz jeździł usg w poszukiwaniu synka, no i nie znalazł go, za to znalazła się dziewczynka.imiona miałam już za panieństwa obcykane dla córeczek i to nawet kilku, ale jak się okazało-dwa zajęte zostały przez najbliższą rodzinę męża, a reszta nie spotkała się z jego uznaniem.Wreszcie wybór padł na imię Rozalia, tak się nazywa moja kochana córeczka, w całym szpitalu jak się urodziła położne mówiły że Rozalii to tu jeszcze nie miały.Dla chłopca podoba mi się imię Olivier, ale nie lubię skrótu Oli, jak to najczęściej ludzi zdrabniają.dla dziewczynek imiona Wiktoria, Karina, Marika,Maria, Liliana, dla chłopców, jeszcze Ignacy, Dawid.Generalnie Polskie imiona mi się nie podobają.Maja takie niedelikatne brzmienie, i są w większości dla mnie bardziej zabawne, niż ładne.
 
reklama
U mnie też na początku nie każdemu podobało się imię Oliwia. Teraz wiem, ze na pewno Kajetan też nie za bardzo się spodoba, ale trudno i tak dam takie imię jakie nam się podoba. O Lenę się nie martwię.
Ogólnie czuje, że będzie chłopczyk, ale zobaczymy w październiku kto się chowa w brzuszku :-).
 
U nas Adam jest wybrany od jakiś 2 lat, chociaż w powietrzu wisi jeszcze Leon i Aleksander. Chociaż M. i tak do brzucha zwraca się Adaś bo uparcie twierdzi, że to będzie syn ;)

Co do córki tylko ja miałam pomysły na imiona, podobają mi się krótkie imiona jak Nina (mojemu kompletnie się nie podobało), Kaja (nasza dobra znajoma teraz nazwała tak córkę) i Iga, na początku niezbyt mu się podobała ale teraz chyba powoli się przekonuje ;)
 
A ja czuje wojne jesli chodzi o imiona. Dawno temu wybralismy dla chlopca Thomas i jest Thomas, dla dziewczynki Julia, ale to juz nam przeszlo. Teraz stanelo na Laura i moi Panowie chca Alexander. Niestety nic z tego nie bedzie bo mi sie to imie nie podoba.:no:
Podobnie jak niektore z was chcialabym imie ktore pasuje zarowno tutaj jak i w Polsce, no i zeby nieklocilo sie z nazwiskiem.
I o ile dla dziewczynki jakos latwiej mi znalezc o tyle dla chclopca nic mi sie nie podoba. Gdybym mojemu mezowi dala wolna reke to wybralby jakies japonskie imie:no: Zobaczymy cdn.
 
My mieliśmy duuuży problem z imieniem. Każde z nas zrobiło osobną listę i okazało, że nie ma żadnego wspólnego mianownika. Jak już wiedzieliśmy, że będzie córcia, to usiedliśmy wspólnie i zaczęliśmy przeglądać spis imion. Miało się nam podobać, pasować do nazwiska, liczyło się też znaczenie imienia. Nie chcieliśmy też żeby było zbyt popularne i dlatego zrezygnowaliśmy z Julii. Koniec końców jest mała Elżbieta Maria. To drugie imię po mojej babci - była o to wojna z teściami i skończyło się ich fochem, ale ja powiedziałam, że skoro nazwisko po ich rodzinie, to drugie imię po mojej i kropka. No i okazało się, że to królewskie imiona, bo królowa Wlk.Brytanii to Elżbieta Aleksandra Maria. Śmiejemy się, że wysoko poprzeczkę dziecku postawiliśmy.
Teraz też pewnie będzie ciężki orzech do zgryzienia, ale może coś nam się w preferencjach pozmieniało. Pewnie znów wybierzemy dopiero, jak już będzie wiadomo, czy syn, czy córa.
 
U mnie też na początku nie każdemu podobało się imię Oliwia. Teraz wiem, ze na pewno Kajetan też nie za bardzo się spodoba, ale trudno i tak dam takie imię jakie nam się podoba. O Lenę się nie martwię.
Ogólnie czuje, że będzie chłopczyk, ale zobaczymy w październiku kto się chowa w brzuszku :-).

Identycznie jak ja.
Lenka to przepiękne imię niestety bardzo teraz częste więc ja chyba spasuję. Może zamienię na Nelkę (Nela). A Kajetan, Kajtek też super i też po cichu o takim imieniu myślę. Podoba mi się też Felek (np. Feliks) taki rozrabiaka.
A mój ośmioprawielatek ma na imię Ignacy (Ignaś, Ignac, Ignacjo) i bardzo sobie chwali!
 
Identycznie jak ja.
Lenka to przepiękne imię niestety bardzo teraz częste więc ja chyba spasuję. Może zamienię na Nelkę (Nela). A Kajetan, Kajtek też super i też po cichu o takim imieniu myślę. Podoba mi się też Felek (np. Feliks) taki rozrabiaka.
A mój ośmioprawielatek ma na imię Ignacy (Ignaś, Ignac, Ignacjo) i bardzo sobie chwali!

Imię Oliwia też wydawało mi się popularne, ale bardzo mi się podobało i zostało, a teraz szczerze mówiąc córcia nie ma koleżanki Oliwii, przeważnie Zuzia, Julia itp. Lenki tez nie ma w otoczeniu u nas i zostanie.

Gorzej z Kajetanem teraz, bo się okazało, że moja siostra kota chce nazwać Kajtek, bo jej nauczyciel miał na imię Kajetan i tak sobie z J wybrali. No i tak jak pisałam wcześniej Lenka przeszła bez burzy natomiast Kajetan nikomu się nie spodobał. Mama była za Szynkiem, ale ostatecznie powiedziała, ze jeszcze daleko i damy jak chcemy.
 
hmm u nas niby na początku imiona mieliśmy wybrane ale teraz co chwilę dochodzą nowe :) mi się bardzo podoba Maja, Lena też ale u mnie w miejscowości ostatnio bardzo popularne, dla dziewczynki jeszcze Wiktoria mi się podoba i Emilia ale tak ma na imię córka mojej przyjaciółki więc odpada. Co do męskich imion to mój K. wymyślił Norbert, do którego ja się powoli przekonuje, a ostatnio coś jeszcze mówił o Jakubie. A jak będzie to się okaże. Choć mój K. mówi, że on przeczuwa córeczkę :-D
 
reklama
Moim zdanie wązne żeby imię podobało się rodzicom a czy jest popularne o rzecz drugorzędna, my chcieliśmy Maję od wielu lat i o że jest teraz modne nie zmieniło naszej decyzji, ja nie mam jakiegoś urazu że mam na imię Ania, a w klasie było zwykle min 4 Anie :-D
Ja bym sie tez nie przejmowała że teściowej się nie podoba, czy koleżanka wybrała to samo imię...co z tego :sorry2:
My drugiego imienia nie nadajemy, mamy długie nazwisko, a do tego mniej komplikacji w dokumentach :-p
Jeśli chodzi o chłopca to u nas będzie Maksymilian lub Aleksander, z dziewczynką gorzej bo mąż chce Zuzannę, a ja bym wolała Nadię, ale mężowi sie nie podoba :wściekła/y:
 
Do góry