reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

U nas pierwsze imię dla dziewczynki wybrał mój mały Remik. Jedno słowo, które powtarza od jakiegoś czasu to - ANIA :) Takie normalne. Ja wolałabym coś mniej powtarzalnego. Dlatego co do chłopca z M jesteśmy zgodni co do MARCELA, a dla dziewczynki trwają negocjacje. Obstawiamy MARCELINKĘ, KINGĘ, AURELIĘ (M się nie podoba) no i ANIĘ.
Moje szkraby to Remigiusz i Gabrysia :)
 
reklama
Moja córka ma na imię Oliwia , i teraz to ona wybierała imię :) prawdopodobnie będzie dziewczynka Emma, a jeśli urodzi sie chłopiec to Jonatan, ew.Szymon.
 
My co do imion sie nie sprzeczalismy:) a wiec tak:
Jak beda dwie dziewczynki : Matylda i Marysia
Jak bedzie parka : Marysia i Adaś
Jak bedzie dwóch chłopaków: Adaś i Kacperek:)
Coraz bardziej podoba mi sie Matylda i jak urodzi sie parka i zobacze córeczkę i bedzie do niej pasować bardziej Matylda niz Marysia to bedzie Matylda;)

Moja koleżanka ma dwuletnią Matyldę, cudowna i bardzo mądra dziewczynka. :-)

A mi na razie podoba się Franciszek (Franek) dla synka i Helenka dla dziewczynki.
 
Iloona mi dla dziewczynki bardzo podoba się Emma , ale mój mąż troszku jeszcze nie jest przekonanny...a mój starszy synek ma na imie Natan:) Dla chłopca obstawiam Bruno lub Kosma
 
u mnei bedzie wielka klotnia na ten temat przy synku chcialm kcpra ale maz sie uparl na maksymiliana i tak zostalo teraz nie ma opcji ja wybieram!!1 poki co dla dziewczynki Lena Kaja a chlopeic Kacper Alex Blażej a jeszcze duzo wiecej wiec zastanowie sie jak juz bede wiedziec co bedzie
 
My wybieraliśmy dwa zestawy - bo nie znaliśmy płci; z własnego wyboru.
Po pierwsze nie chciałam żadnego imienia z pierwszej dziesiątki ;-) Ani innego oklepanego. M nie chciał żadnych dziwactw...

Wzięliśmy listę imion i każdy wybrał swoje typy - potem przepisaliśmy wspólne wybory (mało ich było) i wymieniliśmy się listami - każde wybrało z propozycji drugiego to, co było skłonne zaakceptować i tak aż doszliśmy do dwóch imion.
Dla chłopca było Rafał albo Patryk - ostatecznie wybraliśmy Rafałka. O imię dla dziewczynki była ogromna batalia, ale stanęło ostatecznie na moim i zakładam, że jak teraz będzie dziewczę, to imię już wybrane ;-)
Ale o to to się będziemy martwić w październiku :blink:
 
U nas również było wesoło z imionami :)
Na chwilę obecną ostatecznie stanęło na Alicja i Michalina oraz Stanisław i Julian :)
Ojej, jeszcze tyle czasu,ale lepiej mieć swoje typy:)))
 
Przy Kubie z wyborem imienia czekaliśmy do momentu, aż poznamy płeć. Ja chciałam Jakuba lub Kacpra. Mąż Kacpra odrzucił na samym wstępie, wolał imiona typu Hubert itp. na co ja absolutnie nie chciałam się zgodzić. uparłam się na Jakuba. Gdy mąż zobaczył mnie w szpitalu całą zapłakaną i zdenerwowaną od razu było jasne, że zostanie Jakub, zapytał tylko jak mały będzie miał na drugie imię. Pozwoliłam jemu wybrać, ale ostatecznie wspólnie wybraliśmy Pawła, więc jest Jakub Paweł.
A teraz... teraz mamy trudny orzech do zgryzienia. Strasznie podoba mi się Adam, Szymon, Tomasz I Magdalena ale tak mają już na imię dzieci moich braci :/ Biorę pod uwagę dla dziewczynki Weronika lub Izabela, dla chłopca może Błażej, Paweł lub Bartosz... Ale to może się jeszcze wiele razy zmienić. Jeszcze wiele rozmów na ten temat przed nami...
 
reklama
Do góry