reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

reklama
Antiope,
młody nie ma raczej żadnych przezwisk, koledzy wołają do niego po prostu Natan, Panie w przedszkolu Nataś a ja bardzo różnie Natanek, Natek, Nati
A ludzie raczej pozytywnie reagują na to imię:) i już troszę tych Natanków jest bo u nas w bloku na 20 mieszkań jest jeszcze jeden:)
 
Dziś się dowiedziałam,że za miesiąc będzie można nazywać dzieci zdrobniale..czyli zamiast JANA, będzie mozna zarejestrować JASIA, albo zamiast BARTOSZA- BARTKA :)
 
Z tego co wiem niektóre imiona już można rejestrować w formie zdrobniałej- ale teraz to wszytkie będzie można tak? czyli zamiast Agnieszki będzie można zarejstrować Agniesie??? bez sensu ;/
 
Imama to mnie zmartwiłaś, bo myślałam, że Natan to takie oryginalne imię… Szkoda, bo to naprawdę ładne imię. No ale dzisiaj mi się śniło, że jednak dziewczynka, więc imię chyba wybierzemy dopiero jak już będziemy znali płeć.


die_perle też mi się nie podobają te imiona rejestrowane w zdrobniałej formie, bo jakoś sobie nie wyobrażam w przyszłości np. pani sędziny Kasi jakiejś tam. Czasami ta zdrobniała forma nie pasuje, zwłaszcza w dorosłym życiu.
 
die_perle też mi się nie podobają te imiona rejestrowane w zdrobniałej formie, bo jakoś sobie nie wyobrażam w przyszłości np. pani sędziny Kasi jakiejś tam. Czasami ta zdrobniała forma nie pasuje, zwłaszcza w dorosłym życiu.

Takie same mam odczucia. Zdrobniale można mówić do małego człowieczka, lub kogoś znajomego. Nie wyobrażam sobie np. Doktora Antosia :) albo Pani Sędziny Malwinki :)

a ja wczoraj z mężem zasiadłam i wspólnie pomyśleliśmy nad imionkami. Niestety, żadne z moich wcześniejszych typów nie są akceptowane, a najgorsze, że on nie ma własnych propozycji. Udało nam się jednak znaleźć imię dla dziewczynki, które nam obojgu się podoba - Annika :) Dużo fajnych zdrobnień: Nika, Nisia, Ika, Isia, Anisia
 
reklama
No właśnie Annika, to był ten strzał :)
spojrzeliśmy razem i razem to samo "Ty zobacz, a to: Annika? Fajne nie? No fajne! No to mamy imię dla dziewczyny :)"
i mam nadzieję, że dziewczyna będzie i zaoszczędzi mamusi i tatusiowi kłótni ;) Poza tym ja bym chciała pleść warkoczyki dobierane i w ogóle inne ładne fryzurki robić :)
 
Do góry