reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plaska glowka 5 miesieczne niemowle

Roza1111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
328
Hej, proszę o radę gdzieś z 3 tyg temu zauważyłam, że mały ma lekko płaską główkę, trochę to zlekcewazylam jednak teraz sie naczytalam i chciałabym coś z tym zrobić jest ktoś kto używał na taką pzypadlosc poduszki Head Care? Lub kasku? I może moglibyście mi doradzić czy mały ma mocno splaszczona? Do pediatry idziemy w środę A do tego czasu nie chce się martwić bardzo...
 

Załączniki

  • 20190701_185701.jpg
    20190701_185701.jpg
    863,5 KB · Wyświetleń: 375
reklama
Rozwiązanie
Moim zdaniem ma ładną główkę, taka sama miał mój syn kiedy teściowa powiedziała ze jest płaska, przyjrzałam się i stwierdziłam że płaska to chyba ona ma[emoji23] jakoś z czasem nabrała jakiegoś kształtu, pamiętam że kładłam go na boczku do snu ale przekręcał się. Obserwuj, ale niedługo już będzie czas kiedy więcej czasu będzie spędzał spionizowany więc i główka zaokrągli się bardziej.
Hej, proszę o radę gdzieś z 3 tyg temu zauważyłam, że mały ma lekko płaską główkę, trochę to zlekcewazylam jednak teraz sie naczytalam i chciałabym coś z tym zrobić jest ktoś kto używał na taką pzypadlosc poduszki Head Care? Lub kasku? I może moglibyście mi doradzić czy mały ma mocno splaszczona? Do pediatry idziemy w środę A do tego czasu nie chce się martwić...
Ja widziałam jeszcze bardziej spłaszczona główkę. Myśle, ze mały jest juz za duży na te poduszki Ew. Moze sie poprawi jak zacznie siadać. Mój za to ma krzywa po jednej stronie bardziej spłaszczona :)
 
Moim zdaniem główka Twojego dziecka wygląda normalnie.
Oczywiście, na najbliższej wizycie u pediatry możesz porozmawiać o tym co cię nurtuje, ale na początek radzę zamknąć Wujka Google ;)

A tak na marginesie, synowie mojej szwagierki mają z tyłu płaskie główki jak blat stołu (niemal zlewają sie z szyją) - nikt się nie przejmuje, bo ich ojciec ma identyczną ;) Puenta: zanim zaczniesz martwić się wyglądem zdrowego dziecka poobserwuj siebie, męża i wasze rodziny :)
 
Mojej córce zaczęła się płaszczyć po bokach. Wyprowadziliśmy to i teraz ma ładną główkę. Poduszka bardzo pomogła. W przypadku splaszczen z tyłu raczej kupuje się te z dziura.
Ile Twoje dziecko ma miesięcy ?
Jeśli już śpi sobie jak chce to będzie ciężko. Ale ja nie wiedzę tutaj dużego problemu. U nas była asymetria. Pogłębiała się z dnia na dzień. Wtedy dostałam zalecenie zwiększyć Wit D.
 
Moim zdaniem ma ładną główkę, taka sama miał mój syn kiedy teściowa powiedziała ze jest płaska, przyjrzałam się i stwierdziłam że płaska to chyba ona ma[emoji23] jakoś z czasem nabrała jakiegoś kształtu, pamiętam że kładłam go na boczku do snu ale przekręcał się. Obserwuj, ale niedługo już będzie czas kiedy więcej czasu będzie spędzał spionizowany więc i główka zaokrągli się bardziej.
Hej, proszę o radę gdzieś z 3 tyg temu zauważyłam, że mały ma lekko płaską główkę, trochę to zlekcewazylam jednak teraz sie naczytalam i chciałabym coś z tym zrobić jest ktoś kto używał na taką pzypadlosc poduszki Head Care? Lub kasku? I może moglibyście mi doradzić czy mały ma mocno splaszczona? Do pediatry idziemy w środę A do tego czasu nie chce się martwić bardzo...
 
Rozwiązanie
Do góry