reklama

płaska główka, kuracja kaskowa - cena kasku

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez MartaRo, 15 Listopad 2012.

1. MartaRo

MartaRo Aktywna w BB

Dziewczyny to jest informacja nt. ceny kasku, który niekiedy zakłada się jeśli dzieciak ma spłaszczoną główkę. Mnie temat żywo interesował więc napisałam do Krakowa z prośbą o podania cennika. Nie ukrywam, że ceny zwaliły mnie z nóg...

Swoją drogą są różne blogi czy też fora dotyczące "kask owych mam" Do kilku z nich napisałam z prośbą o podanie orientacyjnej ceny i każda z tych mam mi nie odpisała, apisałam do sześciu...

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam,

w związku z Pani zapytaniem informujemy,że najlepszy czas na rozpoczęcie
    kuracji kaskowej to u dziecka okres między 3 a 6 miesięcy. Najlepszy, ale
    mamy już doświadczenia i dobre efekty z dziećmi nieco
    starszymi.Rozpoczynamy od wizyty kwalifikacyjnej u p. doc. Stanisława
    Kwiatkowskiego – koszt 150 zł, po kwalifikacji konieczne jest wykonanie Usg
    przezciemiączkowego mózgu –90 zł , potem zdjęcia do kasku i
    konsultacja z Niemcami 200 zł. Sam kask 7800 zł.

Zapraszamy,

dr n. med. Marian Słowiaczek

2. zielona2909

zielona2909 06.2009/01.2011

Na forum jest jedna z mam, której synek nosił taki kask. Nie wiem czy pisałas do niej: karlita

3. reklama
  4. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Witam, mam kolezanke ktorej corcia nosi taki kask, zapytam sie o cene.

5. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

A ja pierwsze słyszę o takich kaskach.. Możecie powiedzieć o co chodzi? To na jakieś schorzenie, czy tylko dla 'urody' nie wiem zupełnie z czym to się je :baffled:

6. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

w zyciu nie wsadzilabym glowki dziecka do jakiegos kasku z powodu plaskiej glowki i jeszcze koszt kasku,masakra:szok: moj synus mial bardzo znieksztalcona glowke z powodu ulozenia posladkowego,a teraz ma piekna ksztaltna glowke bez specjalnych kaskow,masazy i tym podobnych...

7. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Ten kask to tylko kosmetyka. Corka znajomej miala bardzo plaska glowke z tylu bo spala tylko na plecach. Podkladanie pod plecki kocykow, recznikow ani innych rzeczy nie pomoglo. Kask jest bardzo leciutki wazy cos chyba 250g ( moze dlatego taki drogi, bo duzo materialu a mala waga) i nosi sie go 23h na dobe przez kilka miesiecy powoduje to ze glowka ma miejsce z tylu i jak rosnie to sie tam ksztaltuje, oczywiscie jezdzi sie na konsultacje by powiekszac kask, oni go wtedy szlifuja chyba w srodku, zeby bylo wiecej miejsca, gdy mala spi, nawet na plecach glowka jej sie nie splaszcza bardziej w tym kasku. Musze powiedziec ze po 2 czy trzech miesiach w kasku widac ogromna poprawe.

8. KamilaLublin

KamilaLublin ♥Zakochana w synach♥

NAM zalecono kask jak mały miał 2 msc, dzis ma prawie 6 msc i główka piekna okraglutka bez kasku bo nas nie bylo stac

9. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Słyszałam o tych kaskach. Dla niektórych maluszków to jedyny ratunek, żeby główka rosła potem prawidłowo. Tu nie tylko chodzi o kosmetykę, ale głównie o prawidłowy rozwój dziecka. Mój Maluch też miał początkowo krzywą główkę (dość mocno), ale z czasem jakoś się to unormowało i teraz jest ok.

10. reklama
  11. Xeniulka

Xeniulka Zaciekawiona BB

Mój synek też miał spłaszczoną główkę z tyłu, szczególnie z prawej strony. Fizjoterapeutka powiedziała że kask to strata pieniędzy i męczarnia dla dziecka. W naszym przypadku wystarczyło podawanie witaminy D3. A kiedy maluszek zrobił się bardziej ruchliwy i zaczął sam zmieniać pozycje ciała, z tygodnia na tydzień było widać poprawę. Zdaniem lekarza główka całkowicie się zaokrągli zanim dziecko skończy 18 miesięcy.
    Ale oczywiście każdy przypadek jest inny.

12. Rosomaki

Rosomaki Fanka BB :)

Witaj. A co robiłaś z główka, ze się zaokrągliła?
    Moj synek ma plaski tył i z nierówne boki. Nie ma mega dramatu - widziałam gorzej, ale zastanawiam się nad kaskiem.
    Synek ma juz za 10 dni 6mies skończone i co raz trudniej będzie główkę uformować, choć wszyscy pediatrzy mówią, ze się uformuje. Wg mnie tył ma plaski jak patelnia a bok i zaokrąglone - po 2 mies walki pt co godzinę w nocy wstaje i układam go na boczku jeśli się przekręcił, leży tylko na specjalnej poduszce z dziurka, no i większość dnia na brzuszku lub raczkach żeby tylko nie na pleckach... rezultat jest, ale serio nie wielki... może lepiej o 1/5 ...
    Ma ktoś podobne doświadczenia?

Ostatnia edycja: 21 Październik 2013

Poleć forum