reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

płaska główka, kuracja kaskowa - cena kasku

aniag78

Fanka BB :)
Za granicą takie kaski nie są czymś nadzwyczajnym. W Austrii wiele dzieci rodzi się z główkami, które mocno odbiegają od standardu (ot, taka genetyka). Obecnie wielu rodziców decyduje się na kask i nie chodzi tu o samą estetykę, a raczej jak wielu uważa - widzimisię rodziców, a o to, że te dzieci są inaczej postrzegane przez "normalnych" rówieśników.
Ogólnie główka powinna sama się zaokrąglić, jednak jest sporo przypadków, gdzie się tak nie staje. Synek miał nierówną główkę, w jego przypadku trafem w 10 było kładzenie go na brzuszku od urodzenia.

reklama

Rosomaki

Zaangażowana w BB
No i w wieku 6 i pol mies zrobilismy kask. Obecnie ma go juz 3 mies i jest bardzo duza poprawa. Boki juz sie wyrownaly, teraz pozostalo nam 6mm do tylu. Polecam. Mysle, ze za 2-3 mies juz go zdejmiemy na zawsze.

aniabuu

Fanka BB :)
No i my w kasku. To nie tylko kosmetyka. Przypadłość nosi nazwę plagiocefalia, u mojej córki asymetria spowodowana złym ulozeniem w brzuchu, krecz szyji. Mała ma jedną część twarzy większą od drugiej, oczy, uszka,policzek. Taka kosmetyka, która bez kasku zostałaby na całe życie.

Mój syn skończy 4 miesiące 12.01 od miesiąca jesteśmy na rehabilitacji i ćwiczymy też w domu. Dość szybko zauważyłam że główka zaczyna się splaszczac bo gdzieś kolo 1.5miesiaca i zakupiłam poduszkę Head Carey ale mimo lezakowania poprawa jest minimalna nie oczekuję też że w ciągu tyg czy miesiąca się uformuje. Pomimo tego mamy asymetrie ulozeniowa boczna i lezymy na brzuchu jak 1.5 dziecko. Rehabilitację w ramach nfztu na ten rok już niestety nie ma zapisów. Jak długo Pani ćwiczy i w jakim wieku jest dziecko.

xkasienka

Zaciekawiona BB
Miasto
Kraków
No i w wieku 6 i pol mies zrobilismy kask.
No i my w kasku
Hej, ile kosztowały Was te kaski i jak efekty? Mój synek ma skośną główkę. Zauważyłam w drugim miesiącu. Nie miał żadnego kręczu ruszał się symetrycznie. Ale mimo kładzenia go na bokach przekrecał się na plecki, a główka z uwagi na spłaszczenie leżała skośnie. W końcu jak skończył 4 miesiące kupiłam mu poduszkę mimos s. Główka trochę zaokrągliła się z tyłu, ale nadal jest skośna. Teraz będzie miał 6 miesięcy, a ja zaczynam się zamartwiać.
Jak to było z waszymi kaskami? Chodziłyscie gdzieś prywatnie? Ile kosztowały? Ile czasu niosły je dzieci i jaki efekt?