reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

płaska główka z tyłu i boku

Witam, takie zniekształcenie główki świadczy o asymetrycznym układaniu jej, w wyniku stałego obciążania tej samej części dochodzi do zmian. Proponuję zaobserwować czy dziecko w czasie gdy nie śpi ma tendencję do "krzywego" układania główki. Około 4 miesiąca dzieci zaczynają trenować przekręcanie się na boki, wtedy też są większe szanse na szybkie wyrównanie się główki. Jeśli dzieciątko układa się "krzywo" gdy jest aktywne, proponuję skontaktować się z lekarzem/rehabilitantem aby wykluczyć asymetrię lub rozpocząć ćwiczenia. Pozdrawiam
 
reklama
co to znaczy ze dzidzius uklada sie krzywo??spi na pleckach,glowke ma raz w prawo,raz w lewo albo prosto.raczki do gory,nozki albo w zabke albo proste.to zle??juz teraz jest wiecej noszony na raczkach i zauwazylam ze ta glowka powolutku mu sie zaczyna zaokraglac.na bokach oczywiscie dalej nie chce spac lobuziak jeden:-Dzastanawiam sie tez nad tym kiedy bedzie mogl sam siadac?trzymajac go na swojej klatce piersiowej maly podnosi sie i siada.oczywiscie pochyla sie jeszcze do przodu ale jak chce go polozyc spowrotem maly siluje sie ze mna i krzyczy.kiedy bede wiedziala ze maly jest gotowy do siadania i co bedzie na to wskazywac??nie chce zeby mu uszkodzic kregoslup:no:
 
juz czytalam tego bloga.kolezanka tez mi go polecila bo ona zalozyla swoim dzidziusia te kaski na glowki.ogladalam tez strone kliniki ktora sie tym zajmuje.nawet sie zastanawialam czy nie jechac do jednej z tych klinik bo obecnie przebywam w monachium gdzie tez jest ich oddzial ale zaczynam zauwazac mala poprawe.maz tez uwaza ze powoli mu sie odksztalca z tylu ta glowka takze mysle ze narazie poczekamy i poobserwujemy.pozdrawiamy
 
Witam,mam dosc duzy klopot.moj maluszek konczy teraz 4 miesiace i ostatnio stwierdzilam ze ma plaska glowke z tylu i troszke z boku.pytalam o to lekarza i stwierdzil ze jak maly zacznie siadac to odksztalci mu sie ta glowka.czy tak faktycznie jest??bo probowalam malego ukladac na boki ale nic z tego.tak sie nauczyl spac na plecach ze zadne podkladanie kocow itd nie pomaga.jest jeden wielki krzyk i oburzenie.z gory dziekuje za wszelka pomoc.pozdrawiam!:)
Mam pytanie czy wyrównała się główka bo mam ten sam problem
 
Nasz malusz też miał splaszczona główkę z boku bo upodobal sobie prawą stronę. Fizjoterapeutka poradziła zakup specjalnej poduszki Mimos. To taka poduszka z dziurką. Dzięki niej trzyma główkę prosto podczas snu. A nawet jak przekreci lekko na bok to się nie odkształca główka. Są różne rozmiary. My dla 2-miesiecznego malucha mamy rozmiar S. Dodatkowo ćwiczenia z dzieckiem na macie, żeby staralo się przekładać główkę na drugą stronę, czyli pokazywanie kart kontrastowych, albo buzi mamy, taty, żeby dziecko wodzilo główką za obrazkiem. Przy codziennym życiu też zwracanie uwagi na którym boczku leży dziecko na rękach, do odbicia. Starać się aktywować tą drugą stronę i 2x częściej ja teraz używać. U nas po 2 tygodniach już super zmiany na główce ale u nas szybko zareagowalismy jak jeszcze ciemiaczko nie jest zarosnięte. Tak więc mamy obserwujcie maluszki i szybko reagujcie. Im szybciej tym lepiej.
 
reklama
Ale niestety droga ta poduszka. Uważam jednak, że warto.
Nasz malusz też miał splaszczona główkę z boku bo upodobal sobie prawą stronę. Fizjoterapeutka poradziła zakup specjalnej poduszki Mimos. To taka poduszka z dziurką. Dzięki niej trzyma główkę prosto podczas snu. A nawet jak przekreci lekko na bok to się nie odkształca główka. Są różne rozmiary. My dla 2-miesiecznego malucha mamy rozmiar S. Dodatkowo ćwiczenia z dzieckiem na macie, żeby staralo się przekładać główkę na drugą stronę, czyli pokazywanie kart kontrastowych, albo buzi mamy, taty, żeby dziecko wodzilo główką za obrazkiem. Przy codziennym życiu też zwracanie uwagi na którym boczku leży dziecko na rękach, do odbicia. Starać się aktywować tą drugą stronę i 2x częściej ja teraz używać. U nas po 2 tygodniach już super zmiany na główce ale u nas szybko zareagowalismy jak jeszcze ciemiaczko nie jest zarosnięte. Tak więc mamy obserwujcie maluszki i szybko reagujcie. Im szybciej tym lepiej.
 
Do góry