reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka z USG w 20tc - czy lekarz mógł się pomylić ?

Dołączył(a)
24 Czerwiec 2020
Postów
1
Cześć dziewczyny , byłam na USG 3D w 20tc i wyszła mi dziewczynka podobno na milion procent ale zastanawiam się czy lekarz mógł się pomylić? Może któraś miała pomyłkę podczas USG ?
 

Załączniki

  • 1592996653407..jpg
    1592996653407..jpg
    957,2 KB · Wyświetleń: 3 092
  • 1592996847674..jpg
    1592996847674..jpg
    1 009,6 KB · Wyświetleń: 4 101
reklama
reklama
Nie w 20 tygodniu to jest nie możliwe żeby się pomylił też w 1 ciazy miałam robione w 20 tygodniu i się plec potwierdziła
Jak nie jest możliwe jak doktor się pomylił? :D Mam wydruk z wizyty z adnotacją prawidłowe żeńskie narządy płciowe, a urodził się synek. To, że u was się nie pomylił, nie znaczy, że lekarz zawsze ma rację.
 
To było specjalistyczne usg do badań prenatalnych. Nie wiem ile D.
Przecież to jest tylko predykcja, każdy lekarz, który ma trochę oleju w głowie wam to powie, ze nic w medycynie nie jest na 100%. Nikt na 100% wam nie powie, że urodzicie zdrowe dziecko, ze to na pewno dziewczynka, ze to nie jest nowotwór, ze to jest nowotwór, itd. itd. To jest tylko diagnostyka, ludzie to normalne, ze na usg akurat dziecko się tak ułoży, ze wyglada na 100% dziewczynkę, i 15 lekarzy to potwierdzi a urodzi się chłopiec. To tylko usg, w którym można coś dojrzeć, coś sprawdzić, coś może się pokazać jak wada serca, wada stopki lub płeć, ale nie musi się pokazać, ujawnić, to nie jest zero jedynkowe.
 
To było specjalistyczne usg do badań prenatalnych. Nie wiem ile D.

Pytam, bo ponoć przy USG 3D ciężko o pomyłkę, zwłaszcza w 20tc.
Mnie USG w 12tc robiła super mega hiper pani doktor, specjalistka, z turbo sprzętem i mimo, że była pewna płci, to powiedziała, że daje 95%, bo 100% nie daje nigdy...
 
Widać jak n adloni, że dziewczynka. Choć są przypadki, że do porodu mówili, że dziewczynka a rodził się chłopak. Pomyłki w tą stronę się zdarzają. W drugą już nie 😊 Ale raczej podejrzewam, że to dziewczynka. Nie ma jąder.
 
Przecież to jest tylko predykcja, każdy lekarz, który ma trochę oleju w głowie wam to powie, ze nic w medycynie nie jest na 100%. Nikt na 100% wam nie powie, że urodzicie zdrowe dziecko, ze to na pewno dziewczynka, ze to nie jest nowotwór, ze to jest nowotwór, itd. itd. To jest tylko diagnostyka, ludzie to normalne, ze na usg akurat dziecko się tak ułoży, ze wyglada na 100% dziewczynkę, i 15 lekarzy to potwierdzi a urodzi się chłopiec. To tylko usg, w którym można coś dojrzeć, coś sprawdzić, coś może się pokazać jak wada serca, wada stopki lub płeć, ale nie musi się pokazać, ujawnić, to nie jest zero jedynkowe.
No widzisz, u mnie na "wsi" dwóch lekarzy stwierdziło chłopca, a specjalista medycyny płodowej, taki niby super hiper specjalista upierał się na dziewczynkę. I gwarantował mojemu mężowi córeczkę, starszaki słyszały. Nie to, że coś, mamy dziewczynkę, chłopca, płeć była nam doskonale obojętna, byle tylko zdrowe było, bo mam swoje lata, no ale jak coś się mówi, to człowiek się nastawia, planuje. "Trochę" nie fer. :(
Kocham synka najmocniej na świecie, mimo, że początkowo miał kolekcje różowych body, śpioszków i kocyków. 😂 Ufff, że wózek neutralny.
Fakt faktem, dziecko bardzo zasłaniało się na każdym usg. Trzeba było długo szukać. Specjalista ciach ciach i już, całe usg 5 minut łącznie z wpisaniem do komputera, a powinno trwać dłużej. I to było to ważne usg, diagnostyczne, na 12 tygodni i na 22. Prenatalne. Oba miałam zrobione na odwal się. :( Jak robiłam usg u lekarzy u siebie, było zdecydowanie dłużej i dłuższy czas szukali płci. Znajdowali. Nie mówili domysłów. :) A młody lekarz w szpitalu na miejscu zrobił mi usg 40 minut, takie z najmniejszymi przepływamu, liczyliśmy paluszki, wszystko. Bo ten szybki spec nawet dłoni i stopek nie pokazał. Jaoby dziecko miało wady wrodzone nie zauważył by. :(
 
reklama
Do góry