reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona naszych przyszłych pociech ;)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja mam już wybrane i raczej nie zmienię. Tak więc chłopiec będzie miał na imie Dawid a dziewczynka Gabrysia :-)


Mój synek ma imię Dawid, i idealnie do niego pasuje :)


U mnie jak będzie dziewczynka to Marika, a jak chłopiec to Oliwier.
 
reklama
honeypie bardzo ladna kombinacja; czy uwierzysz czy nie, taki zestaw imion rowniez chodzil mi po glowie, ale jako ze fonetycznie wesja angielska bardziej mi sie podoba niz wersja polska lub niemiecka, musze szukac dalej...

Jestesmy zgodni co do imienia dla chlopca; mamy nawet dwa, bo bardzo nam sie marzyly bliznieta!
Schody zaczna sie jak sie okaze, ze to jednak corcia bedzie... M ma przeczucie na dziewczynke, a mi sie po nocach juz sni maly rozrabiaka... Ale najwazniejsze by dzieciatko bylo zdrowe!
 
A ja miałam najłatwiej bo mi się imię dla mojego synka przyśniło. Było to około miesiąca przed tym kiedy dowiedziałam się jaka to będzie płeć. To był bardzo realistyczny sen a my dotąd nie zastanawialiśmy się nad imieniem. Stwierdziliśmy że pomyślimy jak już będziemy wiedzieć czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Tak więc po tej bardzo dziwnej nocy obudziłam się nagle wczesnym rankiem i wykrzyknęłam "Franciszek!! To będzie Franciszek !" I tak się stało :tak:. Mamy małego Franciszka.
Może się tym razem powtórzy ten proroczy sen a jeśli nie to pomyślimy. Dla dziewczynki podobają mi się imiona Pola i Matylda, a dla chłopca Emilian i Gabriel.
 
Honeypie, ja miałam w podstawówce koleżankę Emilię i była zdolną dziewczyną. Miała zawsze świadectwo z czerwonym paskiem, a najmocniejsza była z matematyki.
Ja z wyborem imienia poczekam jeszcze, chcę wiedzieć kto siedzi w brzuszku;-) Choć dla dziewczynki mam 2 imiona wybrane, dla chłopca jedno, ale nie wiem czy nie zmienimy;-)
 
U nas będzie MARTYNKA lub SZYM0N
Ale z tym nigdy nic nie wiadomo;-) na przykładzie mojej siostry:kiedy tylk sie dowiedziała ,ze bedzie dziewczynka od razu powiadomiła ,że bedzie to Kinga i powtarzała to całą ciaże---gdy urodziła stwierdziła ,że nie pasuje Kinga i zmieniła na Amelkę:-D
 
(...)bardzo nam sie marzyly bliznieta!

nam też się marzyły, mimo że nigdy wcześniej w rodzinie nie było. Nawet dzisiaj na USG mój mąż zapytał, czy na pewno widać tylko jedno dziecko i pani powiedziała, że na pewno jedno i że na drugi raz musi się bardziej postarać :-D
 
Bardzo fajny wątek :) Moja córa ma na imię Zuzanna Maria, od zawsze chciałam mieć Zuzię, ale też i się wahałam, gdyż jest to w ostatnim czasie jedno z najpopularniejszych imion, ale później stwierdziłam, że to jednak było moje marzenie, mężowi też się Zuzia podobała i tak zostało.
A teraz jeśli będzie chłopak to mi się marzy Aleksander (Olek), a mężowi Antoś. Mi się Antoś też podoba, jednak Aleksander ciut bardziej i się śmiejemy, że jak już będzie wiadomo, że chłopak to do jajek niespodzianki włożymy karteczki z imionami i Zuzia wylosuje :p chociaż jak pytamy małą jakie imię jej się bardziej podoba odpowiada ,,Antos, tak" i ma mega zaciesz, ot córeczka tatusia mi wyrosła.
Natomiast jeśli będzie dziewczynka to nie wiemy...
 
My przy pierwszym dziecku nie mieliśmy wątpliwości. Po 3 pradziadkach był Stasiu. Z drugim wypisaliśmy ze spisu imion ok. 10, które nam obu się podobały i każdy uszeregował, wg najfajniejszego. potem porównaliśmy wyniki i wyszedł Emil:-)
Teraz mi się podobają dla chłopca Mieszko, Krzyś albo Eryk, a dla dziewczynki Kalina, Kinga, Daniela, ale to się jeszcze 10 razy może zmienić...:-)
 
reklama
Mi sie podoba Amadeusz ale moj maz protestuje, poza tym podoba mi sie bardzo Adaś a dzla dziewczynki Noemi lub Emilia:)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry