reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

Moj lekarz 2 razy mi potwierdzil do tego na 3d tez lekarz mowil ze 100% dziewczyna a ruchy czulam na poczatku po lewej stronie. a teraz czuje wszedzie wiec mam nadzieje ze nie ma pomylki hehe
 
reklama
Dziewczyny ja ten pomysł wyśmiałam jak każdy inny dotyczący płci. Zobaczymy, czy coś się sprawdzi z tego badziewia, bo w chińskim wychodzi chłopak, kopie po lewo, ale nie jem mięsa ani słodkiego---raczej warzywa,pistacje,słone i ostre...więc ciekawa jestem co wyjdzie :-)
 
U mnie też żadna babcina "teoria" się nie sprawdza:-)
Jedyna rzecz jaka mi się zgodziła to ta ze snami że ponoć zawsze się śni na odwrót, jak byłam z Madzią w ciąży to wciąż mi się śniło że urodziłam chłopca a teraz zawsze mi się śniło że urodziłam dziewczynkę, kieyś nawet mi się przyśniło że dwie dziewczynki:-). To tyle jeśłi chodzi o przesądy dotyczące mojej dzidzi:tak:
Dodam że mnie też zaczął kopać po prwej stronie
 
Szczerze mówiąc to nie słyszałam, że jak się śni jedno to będzie na odwrót, ale skoro tak to ja już miała 3 takie sny i zawsze mi się śniła dziewczynka, a raz nawet dwie. No i mój Antoś jako mały ekshibicjonista już trzeci raz pięknie rozłożył nogi pokazał, że jest chłopcem.
 
Hmm mi się na początku ciąży przyśniło, ze urodzę zdrową dziewczynkę :)) Głos intuicji przemówił. Następnie znalazłam różowy pantofelek dla małej dziewczynki na ulicy. A teraz lekarz powiedział że dziewczynka będzie :))))))) P.s Na początku ciąży nie mogłam patrzeć na słodkie oraz ciągnęło mnie do cytryny. Teraz jestem w 6 miesiącu i mam odwrotnie. Ponoć z tymi smakami to też można przewidzieć płeć.. ^^
 
heh, więc z babcinych pogadanek sprawdziło się, że kopie w większości po lewo, brzuch jak piłka i dodatkowo horoskop chiński. Jedzenie czy pozostałe rzeczy niestety nie wskazywały na chłopca, więc różnie to bywa z tym babcinym gadaniem ;-)
 
Ciekawostka mojej babci: Ostatnio zawiozłam jej moje arcydzieło, które wykonuję na drutach oczekując pochwały od babci, a Ona w panikę wpadła, ze nie wolno kobietom w ciąży robić na drutach, bo się dziecko pępowiną owinie. Miałam ochotę się zaśmiać, ale babcia była wystraszona. Mówi, ze lepiej mam sobie książki czytać, bo nici nie wolno plątać, bo to znaczy... i znów o tej pępowinie.
Ach te przesądy, nie stosuję się do nich wcale, bo bym oszalała, ale żal mi babci że tak się przejmuje tym wszystkim.
 
reklama
No to w czasach kiedy nie było gotowych ciuszków z bawełny to dzieci się nie rodziły bo np. górale robili wszystko z wełny... Ach te przesądy! Ja naprawdę napiszę o tym książkę, specjalnie dla ciężarnych żeby mogły się pośmiać.
 
Do góry