reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

hahah no to moje tez bedzie owiniete dookola, bo ja non stop latam z igla i nitka i cos sobie szyje...wkurzaja mnie te przesady i te cale zapeszanie, nic nie kupuj, nic u siebie w domu dla dziecka nie trzymaj przynies do nas. kurde to ja moze zamkne sie w domu na 9 miesiecy zeby nikt mnie z brzuchem nie widzial bo tez zapeszyc moge tak? Aj... te stare baby i ich wymysly
 
reklama
Mnie z przesądów sprawdziła się jedynie wróżba z obrączką, a poza tym czułam od początku, że będzie chłopak :) Natomiast, mam od początku ochotę na słodkie (z kolei koleżanka wcina kwaśne i będzie dziewczynka), horoskop chiński w ogóle planował na cały rok dziewczynkę :p Przesądu z kopaniem nie znałam, ale kopie raz z lewej, raz z prawej ;) Wymiotowałam okropnie przez miesiąc. Noszę 2 łańcuszki i nie przejmuję się ;) Na szczęście w otoczeniu nie mam osób, które cały czas mi wspominają, nie rób tego, nie noś tamtego.
 
moja mama tez mi sprzedala niusa, ze wciazy kroplowki rozwieszala ( jest pielegniarka) i dlatego siostra urodzila sie owinieta pepowina...wrozka tez mi przepowiedziala corcie, a bedzie synus, jedynie sie nie pomylila co do czasu kiedy dowiem sie o ciazy...
 
wiecie... ja nie zapomne jak moja babcia stwierdziła, że w ciąży NIE WOLNO! jeść cytrusów, bo zaszkodzą dziecku ;)))))
 
wiecie... ja nie zapomne jak moja babcia stwierdziła, że w ciąży NIE WOLNO! jeść cytrusów, bo zaszkodzą dziecku ;)))))

ale to też słysząłam.. tym bardziej grejfrutów i za bardzo cytryny
bo są kwaśne i powodują jakieś tam skurcze czy coś..
nie wiem dokładnie..
ale to mi szefowa mówiła w 1 ciąży ze mam nie pić soku grejfrutowego bo jest zbyt kwaśny i szkodzi dziecku i moge wcześńiej urodzić..

dokładnie jednak nie wiem na czym to plega
 
To ja obalę ten mit... jak już pisałam mam podejrzenie cukrzycy i wyczytałam a potem pani z poradni przez telefon mi powiedziała,że dla mnie wskazane z owoców są właśnie grejpfruty. Więc na to wychodzi że chyba nie szkodzą dziecku.
 
tez tak slyszalam i tych cytrusach, ale sory bardzo ja grjpfruty uwielbiam i jak soki to tylko takie pije, wiec baj baj przesADZIE bede je pila dalej :-D ja tam nikogo poza swoim lekarzem nie slucham, nie popadam w paranoje, jem i pije wszystko, jedyne czego sie wyrzekam to alkohol i papierosy, a tak to wcinam co popadnie, nawet jajecznice co 2 dzien jak mi smak nadejdzie, a niby tez nie bardzo mozna, bo salmonella i te sprawy...teraz po prostu scinam ja bardziej, a tak to luz blus :-)
 
reklama
haha miałam napisać że jem grejfruty , ale późńiej pomysląłam o sokach bo piję je częściej niż jem grejfruty i tak wyszło...:-p

aj się czepiacie:-D


piję soki piję:tak:
 
Do góry