reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

Sok grejfrutowy obniża cukier naturalnie więc cukrzykom jest polecany (jako jeden z nielicznych). Co do cytrusów to może chodzi o alergie? Bo spotkałam się z opinią, że jak je się cytrusy to mogą w przyszłości alergizować dziecko bardziej. Ale słyszałam też, że jak się teraz w życiu płodowym je wszystko to jest mniejsze ryzyko alergii u dziecka. Więc bądź tu mądry. Nie przejmuję się i jem co chcę. Ale jest też szkoła, że ludzie z terenów europejskich powinni jeść owoce i warzywa uprawiane tutaj ponieważ nasze organizmy nie są ewolucyjnie przystosowane do jedzenia importowanych. I odwrotnie. Czyli każdemu najbardziej służy to co ma w okolicy i naturze. Może coś w tym jest bo w końcu częściej uczulają nas owoce południowe niż krajowe. Ale czy ktoś się tym przejmuje? Teraz nawet krajowe truskaweczki są tak chemią napakowane, że jednego dnia z córką zjadłyśmy 2 kg i nic nam nie było a innego wysypało nas obie...

A wracając do tematu to mi kiedyś wróżka powiedziała, że urodzę syna i córkę ale nie zdradziła kolejności. Chyba się sprawdzi...
 
reklama
Moja koleżanka zapytała mnie dziś o miesiąc zapłodnienia i ile miałam dokładnie wtedy lat i obliczyła mi że na 90% będę miała dziewczynkę. Mówi że ma takie starożytne chińskie tablice płci i tam to wyszukuje, to żeby sprawdzić podałam jej te dane moich kuzynek, które dokładnie znają już płeć swoich pociech i wiecie, że dobrze w obu przypadkach odpowiedziała. Ciekawe to...
Zmieniłam lekarza, tzn umówiłam się już do innej lekarki, trochę mi ulżyło, nie jestem już z tego powodu taka nerwowa.
 
jak to przeczytałam o przesądach to się uśmiałam do łez :D a mianowicie,że

po pierwsze, to że jak się się obcina włosy w ciąży to rozum dziecka się skraca :D

że jak farbujesz to urodzisz rude, a jak się depilujesz to łyse

a jak pasemka, to urodzisz... ZEBRĘ

:DDDDD

a ktoś potem napisał
Niedługo pojawi sie ktoś kto zapyta czy można robić
kupę...
No i najlepiej się jeszcze nie myć bo urodzi się albinos...
:DDD
:DDDD
 
Ostatnia edycja:
A mi nie! Ani teraz ani w przypadku Pauli :D:D:D

Ale gdzieś któraś z Was wkleiła inny chiński kalendarz i tam mi się sprawdziło w obu przypadkach. Ale to był jedyny raz kiedy chiński mi pokazał dobrze.

U nas wychodzi na to że sprawdziła się metoda celowania w jajeczkowanie na chłopaka i przed jajeczkowaniem na dziewczynkę.
 
reklama
hehe ja farbowałam włosy i nie mam rudego dziecka..

jak dla mnei to wsyztskie takie przesądy to bujdy...
możw u kilku osób się sprawdziło tyo już się tak przyjęło i kkażdy się teraz boi wszystkiego zeby to nie mieć dziecka zezowatego , czy rudego czy jakiegoś tam jeszcze:sorry:


u mnie się sprawdzają 2 dziewuszki:-D
 
reklama
Do góry