reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

Kivinko mojemu "staremu" sie nie podobają takie połączenia imion dzieci. Stwierdził ze jak dzieci urosną to będą miały pretensje. Ja tam sie kłucić nie zamierzam. I tak cud ze podoba mu sie imię Oliwcia bo Oliwier juz nie.

Marcelinka to mnie rozśmieszyłaś :-). Patologia bo imię zagraniczne ciekawe co za babcie takie mądrości prawiły.

Syneczki co do tych podobnych imion to Ci powiem tak. Na mnie w domu często mówią Andzia a moja babcia miała suczkę nazwana na część jej teściowej czyli Wandzia . No i zgadnij kto leciał jak babcia wołała psa :-):-):-)

Bunny serio, niestety z tym sie duzo razy spotkałam...ale wali mnie to ;) No na pewno nie dam dziecko na imie Żyraf lub Bożydar patrz: Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki hehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :))))
 
reklama
Marcelina- taa, widziałam gdzieś nawet jakieś wyniki badań ,że wykształceni oraz ludzie sukcesu nadają dzieciom proste imiona , a Ci gorsi wymyślają :-D jak dla mnie bzdura.. takie szufladkowanie jakoś nie wydaje mi się by miało wiele wspólnego z rzeczywistościa.. ale na liście w linku podanym przez Ciebie można znaleźć "perełki" jak Krzysztofa i Niunia , to już chyba przesada :eek:

My póki co dla chłopca zostawiamy typ z poprzedniej ciąży- Tymon, a dla dziewczynki Nadia, Melisa ,ale jak się okaże czy będzie córa czy syn to zaczną się ponowne poszukiwania :tak:
 
Marcelina- taa, widziałam gdzieś nawet jakieś wyniki badań ,że wykształceni oraz ludzie sukcesu nadają dzieciom proste imiona , a Ci gorsi wymyślają :-D jak dla mnie bzdura.. takie szufladkowanie jakoś nie wydaje mi się by miało wiele wspólnego z rzeczywistościa.. ale na liście w linku podanym przez Ciebie można znaleźć "perełki" jak Krzysztofa i Niunia , to już chyba przesada :eek:

My póki co dla chłopca zostawiamy typ z poprzedniej ciąży- Tymon, a dla dziewczynki Nadia, Melisa ,ale jak się okaże czy będzie córa czy syn to zaczną się ponowne poszukiwania :tak:

Ja też chyba gdzies czytałam...:) chyba jakis był artykuł na wp...tak cos mi sie kojarzy.
Agata bardzo fajne imiona!!! super! Takie własnie mi się osobiscie podobaja.
 
A ja poki co mysle, ze chcialabym dac takie imie zeby istnialo ono zarowno w Polsce jak i w Anglii... Zeby obydwie rodzinki je znaly i nie przekrecaly albo zeby chociaz bylo wystarczajaco latwe w wymowie i pisowni w obydwu krajach.. Ja mam na imie Malgorzata i na codzien doswiadczam cyrku na kolkach przy wymowie i probie napisania mojego imienia i chcialabym tego zaoszczedzic mojemu dziecku :) Moje kolezanki -Polki w Anglii wykorzystaly juz nastepujace: Adam, Daniel, Robert, Sebastian, Maja.. Czy przychodzi Wam cos innego do glowy?
 
jeśli będzie syn a po cichu tak marzymy to będzie Sławek a jak dziewczynka to Amelka lub Anetka a ja miałam nazywać się Michał:-D a tu wyskoczyła Agnieszka:-D
 
A ja poki co mysle, ze chcialabym dac takie imie zeby istnialo ono zarowno w Polsce jak i w Anglii... Zeby obydwie rodzinki je znaly i nie przekrecaly albo zeby chociaz bylo wystarczajaco latwe w wymowie i pisowni w obydwu krajach.. Ja mam na imie Malgorzata i na codzien doswiadczam cyrku na kolkach przy wymowie i probie napisania mojego imienia i chcialabym tego zaoszczedzic mojemu dziecku :) Moje kolezanki -Polki w Anglii wykorzystaly juz nastepujace: Adam, Daniel, Robert, Sebastian, Maja.. Czy przychodzi Wam cos innego do glowy?
Mi chodzi cichutko po głowie Sara - wydaje się być uniwersalne. Moja Marysia miała być Nikitą, ale stchórzyłam, czego bardzo żałuje. Zastanowie, się czy nie użyć tego imienia w tej ;kolejce' :)
Co do chłopca, moja koleżanka mieszkająca w Anglii nazwała chłopca Ernest.
 
Mnie dla dziewczynki bardzo podoba sie imie Isabella Marie a dla chlopca Victor, Kasper, Oscar :-) raczej chce dac miedzynarodowe imie bo mieszkam w Danii i tata jest Dunczykiem
 
reklama
No to podziwiam bo ja jeszcze imion nie mam.Jak na razie przeglądam wasze wypowiedzi i dla dziewczynki to mi się podoba Michalina.A z imion które mi się podobają a tu jeszcze się nie pojawiły to Laura.I do tego imienia chyba będę przekonywać męża. A chłopiec to jeszcze poczekamy.
 
Do góry