reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

Dla chłopca marzy mi się Kacper albo Maksymilian:), a dziewczynka koniecznie Lena:). Jak na razie jeszcze nie wiem jak czy będzie dziewczynka czy chłopczyk:)
 
reklama
Nam sie bardzo podoba dla dziewczynki Marcelinka i Nelka.
A dla chłopca jest ciężej wybrać imię..
Mateusz albo Piotr(imię mojego męza)
 
ingena gabaryt i fason brzucha nie ma kompletnie żadnego powiązania z płcią dziecka. Kształt zależy od tego jak się dziecko ułoży w brzuszku a gabaryt od predyspozycji. Ja jest osobą szczupłą i całość kilogramów jaką nabywam w ciąży wędruje mi w brzuch a więc dwukrotnie brzuszek miałam spory ale kształtny ponieważ mięśnie na reszcie ciała dobrze go utrzymywały w postaci sporej piłeczki. Z kolei moja kuzynka figury sporo szerszej poszła w szerz i dlatego brzuch jej się rozlał na boki. Oboje urodziliśmy chłopców. Tak więc to żaden sposób ;-)
Co do płci na usg to i owszem. Chłopca lekarz jest w stanie określić koło 16 tygodnia z kolei dziewczynkę koło 20 tygodnia. Powód? Chłopcu dyduś nie zniknie a dziewczyna może mieć koło 16 tygodnia przerost warg sromowych i wtedy bardzo łatwo o pomyłkę, dlatego lekarze z oznajmieniem córy czekają troszkę dłużej.
 
Dziewczyny można jakoś sprawdzić płeć dziecka przed USG?
wg mnie powinnaś czekać cierpliwie
póki co nic więcej nie możesz zrobić poza powróżeniem sobie ;)

Chłopca lekarz jest w stanie określić koło 16 tygodnia z kolei dziewczynkę koło 20 tygodnia. Powód? Chłopcu dyduś nie zniknie a dziewczyna może mieć koło 16 tygodnia przerost warg sromowych i wtedy bardzo łatwo o pomyłkę, dlatego lekarze z oznajmieniem córy czekają troszkę dłużej.
pozwolę sobie się nie zgodzić, to nie przerost warg sromowych tylko łechtaczki

zobaczcie sobie tu, wg mnie w 13 i 17 tc dziewczynka wygląda tak samo jak chłopiec
Embryo Development external genital sex organs - angle of the dangle boy or girl ultrasound gender scan - Baby2see

dlatego ja nie naciskałam wcześniej a mój gin zaglądnął między nogi synka dopiero w 17tc
wg mnie gin nie powinien mówić jeśli nie jest w miarę pewny

nie znaczy to jednak że w tej ciąży (bo mnie też się pozmieniało) będę gnębić gina już pewnie od 13-14tc :D
 
Ostatnia edycja:
Hej hej, też słyszałam o tych testach z moczu- amerykański wynalazek. Osobiście nic o nim nie słyszałam, żadne z moich znajomych nie próbowały. W TV wspominali raz również o testach z krwi na płeć, ale tego na internecie znaleźć mi się nie udało :). Sama też jestem bardzo ciekawa :)
 
Wyszło na to że jednak nie do końca dobre informacje podaję, wybaczcie laseczki ale sądziłam że moja wiedza jest kompletna :-p zatem nie słuchajcie mnie zwracam honor lepiej poinformowanym ;-)
Jednak chciałam przytoczyć historię z moimi ciążami. Oli od początku był chłopcem z kolei Ami dłuuugo był uznany dziewczynką a tu zaskoczenie przed końcem ciąży chłopiec i to nie wytwór wyobraźni mojego ginekologa ponieważ na zwykłe usg chodzę do swojego a dodatkowo na 3D u innego specjalisty i również twierdził że córa. A więc nie zawsze niedostatki sprzętu a anatomia płodu która jak by nie było ma czas do 9m-ca ciąży.
 
reklama
Bunny test na płeć? szoook;-)żebym miała nadmiar gotówki to moja niecierpliwa natura pewnie kazałaby mi go kupic.
Myslicie , ze to mozliwe?
 
Do góry