reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć z 22 TC

Roma123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2021
Postów
232
Cześć :) nie daje mi to spokoju więc proszę Was o wasze opinie i historię życiowe. Otóż w 12 TC i 16 TC miałam potwierdzone, że chyba będzie chłopak od dwóch różnych lekarzy. Wczoraj po połówkowych okazało się, że jednak chyba dziewczynka, dostałam takie zdjęcia. Jak to było u Was ? Stwierdziłam, że chyba uwierzę po porodzie, czytałam wiele historii o pomyłkach w odczycie USG. Sama już nie wiem co myśleć.
 

Załączniki

  • IMG_20220308_064415_HDR.jpg
    IMG_20220308_064415_HDR.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 551
  • IMG_20220309_154618~2.jpg
    IMG_20220309_154618~2.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 348
reklama
Po połówkowych to już nie powinni być chyba dziewczynka. To USG ocenami narządy wewnętrzne dziecka więc jak widział macicę to na sto procent dziewczynka.
 
Nie pomogę, ale rozumiem obawy. Niby takie światłe czasy mamy, a nadal zdarzają się pomyłki nawet do samego końca 🙈
 
Ja bym się sugerowała najnowszym badaniem. Mi lekarz ani w 12 tc, ani w 16 tc nie chciał nic powiedzieć na temat płci, bo powiedział, że to za wcześnie i nie będzie zgadywał, bo jeszcze wszystko może się zmienić. Dopiero na wizycie w 22 tc zobaczyliśmy ewidentnego siusiaka :D
Więc jeśli lekarz teraz mówi, że dziewczynka, to skłaniałabym się ku temu, ale na następnej wizycie na pewno będzie płeć potwierdzał :)
 
Raczej bym brała pod uwagę opcję, że to dziewczynka gdyż dziecko jest większe niż przy poprzednich badaniach i lepiej widać. W trzeciej ciąży dwóch lekarzy ok 13tc i 15 tc powiedzieli, że będzie dziewczynka…imię wybrane nastawienie psychiczne, że to dziewczynka i nagle w szpitalu( trochę problematyczna ciąża ) pytanie czy znam płeć ja, że oczywiście dziewczynka. Lekarz się zaśmiał mówiąc, że z całym szacunkiem ale widział już pisiorki i to chłopiec🤣byłam wręcz oburzona, jakaś taka rozczarowana i przez kolejne dni musiałam na nowo się nastawiać. Zapewne było to spowodowane hormonami, bo przecież co to za różnica najważniejsze aby zdrowe. I tak urodził się chłopiec. Od tamtej pory nie wierzę, we wcześniejsze prognozy płci niż ok 18-20tc , chyba że mamy wyniki badań genetycznych, które się nie pomylą. Oczywiście znam przypadek gdzie całą ciążę lekarze mowili, że urodzi się dziewczynka a rodził się chłopiec.
 
Od tamtej pory nie wierzę, we wcześniejsze prognozy płci niż ok 18-20tc ,

Ja jestem żywym przykładem na to, że da się na pierwszym USG prenatalnym w 12tc określić płeć ;)
W obu ciążach właśnie wtedy lekarze określali z całą pewnością, że będzie córka/syn i nic się nie zmieniło :)
 
spodziewam sie dziewczynki i zawsze na usg jest miedzy nozkami hamburgerek i w sumie u Ciebie tez go widze, za to nie widze siusiaka :)
 
T
Ja jestem żywym przykładem na to, że da się na pierwszym USG prenatalnym w 12tc określić płeć ;)
W obu ciążach właśnie wtedy lekarze określali z całą pewnością, że będzie córka/syn i nic się nie zmieniło :)
To fajnie, że tak szybko się dowiedziałaś.
 
reklama
Cześć !

Lekarz wstrzymał się z określeniem płci ale zdjęcie wydaje mi się dość jednoznaczne 😅 co Wy na to ?
 
Do góry