reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć z 22 TC

reklama

Załączniki

  • IMG_20220310_103220.jpg
    IMG_20220310_103220.jpg
    751 KB · Wyświetleń: 128
  • IMG_20220310_091211.jpg
    IMG_20220310_091211.jpg
    864,1 KB · Wyświetleń: 137
na zdjęciu widzę ze jesteś w 11 tyg i 4 dniu to na tym etapie lekarz ocenia płeć po wyrostku płciowym bo narządów jeszcze na usg nie widać ;) chyba ze przez 2 lata się coś zmieniło od mojej ostatniej ciąży :D
 
na zdjęciu widzę ze jesteś w 11 tyg i 4 dniu to na tym etapie lekarz ocenia płeć po wyrostku płciowym bo narządów jeszcze na usg nie widać ;) chyba ze przez 2 lata się coś zmieniło od mojej ostatniej ciąży :D
Tak zgadza się , ale 2 zdjęcie jest z 14 tyg na którym jest potty shot i tutaj lekarz miał pewne przypuszczenia ale wstrzymał się z wygłoszeniem ich . Jestem po prostu ciekawa (w formie zabawy) czy ktoś coś widzi ...
 
Tak zgadza się , ale 2 zdjęcie jest z 14 tyg na którym jest potty shot i tutaj lekarz miał pewne przypuszczenia ale wstrzymał się z wygłoszeniem ich . Jestem po prostu ciekawa (w formie zabawy) czy ktoś coś widzi ...
myślałam ze oba zdjęcia z tego samego tyg;) u mnie trafnie lekarz ocenił dwa razy na podstawie wyrostka i później już się tylko potwierdzało
 
Fajnie mialyscie dziewczyny, u mnie do 20 tygodnia zaden lekarz nie chciał podac płci (a było 3 roznych), tylko w 10 tygodniu jeden dr pokusil sie o stwierdzenie, ze raczej chlopiec. A w 11 tygodniu odebrałam nifty i już bylo jasne. No i ten „raczej chłopiec” ostatecznie na połówkowych okazał sie dziewczynka :D
Tak czy siak w 12 tygodniu siostrze tez powiedziano, ze bedzie dziewczynka a jest chłopczyk, takze jak macie lekarzy ktorzy potrafia tak szybko trafnie ocenić to super, nie każdy potrafi niestety
 
Myślę, że żaden lekarz, który uważał na zajęciach podczas swojej edukacji nie będzie chciał wróżyć z fusów, ponieważ ogólnodostępne informacje - nie trzeba być studentem medycyny, mówią o tym że do ok. końca 16tc każdy płód wygląda praktycznie tak samo ze względu na wykształcony tzw. guzek plodowy z którego w 17 tc rozwiną się narzady plciowe. Sa oczywiście teorie, ze kierunek w którym ten guzek jest skierowany może wskazywać na plec żeńską lub męska. Jednak mój lekarz twierdzi, ze nawet specjalista z dużym doświadczeniem ma ok 60% szans, ze trafi w plec. Na późniejszym etapie można już też uwidocznić narzady wewnętrzne jak np. macica. W I trymestrze i na początku II plec w 100% można potwierdzić tylko po przez badania z krwi, tzw. wolnego DNA plodu. Myślę, ze w dzisiejszych czasach pomyłki dotyczące płci sa bardzo rzadkie(mam tu na myśli późniejszy etap ciąży) , co innego ułożenie dziecka gdzie tej płci nie mozna uwidocznić... Ja sama w poprzedniej ciąży padłam 'ofiarą' wróżenia z guzka płodowego. Lekarz mi powiedział w 14 czy 15tc,ze bedzie chłopiec. Zmieniłam lekarza po 20tc z pewnej przyczyny i tam uslyszalam, ze będę miala córkę. Dopiero ten drugi lekarz wyjaśnił mi kiedy w ogóle warto o płci rozmawiać.
 
Myślę, że żaden lekarz, który uważał na zajęciach podczas swojej edukacji nie będzie chciał wróżyć z fusów, ponieważ ogólnodostępne informacje - nie trzeba być studentem medycyny, mówią o tym że do ok. końca 16tc każdy płód wygląda praktycznie tak samo ze względu na wykształcony tzw. guzek plodowy z którego w 17 tc rozwiną się narzady plciowe. Sa oczywiście teorie, ze kierunek w którym ten guzek jest skierowany może wskazywać na plec żeńską lub męska. Jednak mój lekarz twierdzi, ze nawet specjalista z dużym doświadczeniem ma ok 60% szans, ze trafi w plec. Na późniejszym etapie można już też uwidocznić narzady wewnętrzne jak np. macica. W I trymestrze i na początku II plec w 100% można potwierdzić tylko po przez badania z krwi, tzw. wolnego DNA plodu. Myślę, ze w dzisiejszych czasach pomyłki dotyczące płci sa bardzo rzadkie(mam tu na myśli późniejszy etap ciąży) , co innego ułożenie dziecka gdzie tej płci nie mozna uwidocznić... Ja sama w poprzedniej ciąży padłam 'ofiarą' wróżenia z guzka płodowego. Lekarz mi powiedział w 14 czy 15tc,ze bedzie chłopiec. Zmieniłam lekarza po 20tc z pewnej przyczyny i tam uslyszalam, ze będę miala córkę. Dopiero ten drugi lekarz wyjaśnił mi kiedy w ogóle warto o płci rozmawiać.
Jasne rozumiem , o też to szanuje u mojego lekarza że ani na prenatalnych ani później nie "obstawiał" ale tu na forum wrzuciłam zdjęcia w formie zabawy bo tutaj chodzi o obstawianie
 
reklama
reklama
Do góry