reklama

Plecaki i torby

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez kloutyna, 27 Listopad 2014.

1. kloutyna

kloutyna Zaciekawiona BB

Cześć,

Mój chłopiec stał się małym mężczyzną i we wrześniu poszedł do szkoły. Od samego początku byłam sceptycznie nastawiona bo ma dopiero 6 lat ale nie o to mi chodzi.

Zauważyłam, że dzieciaki strasznie dużo dźwigają w tornistrach. Główną przyczyną jest brak jakichkolwiek szafek, gdzie mogliby zostawić książki inne przybory potrzebne w szkole. Plecak zawsze jest wypchany książkami, ćwiczeniami, strojem na WF i innymi ciężkimi rzeczami.

Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej rodziców kupiło tornistry na kółkach, w formie walizki. Syn jest troszeczkę niechętny do takiego plecaka. Wiadomo woli swój z postaciami z komiksów no i nie chce plecaka na kółkach, bo sadzi, że to obciach :/

Jak jest w szkołach, do których chodzą wasze dzieci? Mają szafki? Jak rozwiązaliście problem ciężkich plecaków?

Moje poszukiwania trwają i znalazłam coś takiego. Podobno są to tornistry ergonomiczne - Tornistry | Sklepikszkolny.pl Spotkałyście się z czymś takim?

Ostatnia edycja: 4 Grudzień 2014
  2. InhalatorDlaDzieci_pl

InhalatorDlaDzieci_pl Zaciekawiona BB

Nasze dziecko miało zwykły tornister bez możliwości ciągnięcia go za sobą na kółkach bo obawiam się,że bardzo szybko zostałoby to zniszczone wiec lepsza będzie tradycyjna opcja:)

3. reklama
  4. Północny Wiatr

Północny Wiatr Fanka BB :)

Chciałam kupić plecak w biedronce albo jakimś Netto czy Lidlu.
    Ale siostra powiedziała mi, żeby nie oszczędzać na plecak, tylko kupić odpowiedni, żeby kręgosłupa nie zniszczyć. Pokazywała mi plecak siostrzeńca (ale on już właśnie skończył gimnazjum). Mówiła o jakiś poduszkach po bokach i pod lędźwiami chyba. Szukałam informacji w necie ale nie mogę znaleźć. Same oferty handlowe mi się wyświetlają.
    Dziś widziałam plecaki w Netto i jakieś na kółkach w Lidlu. Istna lipa jeśli chodzi o profilowanie pleców.
    Może widziałyście jakieś informacje w necie na ten temat albo same możecie coś polecić?
    Zdaje się, że Herlitz miewa dobre plecaki.
    Jakiś market nie będzie miał w ofercie?
    Pozdrawiam

5. Anulek01

Anulek01 Aktywna w BB

U nas plecak na kółkach nie zdałby egzaminu bo zwyczajnie przez większość drogi musiałby być noszony i tak na plecach więc rączka, kółka i cały ten mechanizm byłby dodatkowym ciężarem. Ale w miastach gdzie są chodniki może miałoby to sens. Ja do pierwszej klasy kupiłam taki plecak (tornister wydawał sie być za duży dla 6latka) Plecak szkolny Barbie, model B2 Do drugiej klasy dla drugiego dziecka już wybiorę tornister i najprawdopodobniej będzie to taki z minionkami ;) Tornister szkolny, kolor niebieski, licencja MINIONKI

6. karri3

karri3 Zaciekawiona BB

6-latek uważa plecak na kółkach za obciach? Dziwne. Najlepszym rozwiazaniem sa szafki, ale i tak nie wszystko da sie w nich zostawiać.

7. yaska

yaska Fanka BB :)

U nas też szafek nie było, ale sporo dzieci zostawiały w szkole, w klasie, nie nosiły farb, bloków itp. podręczniki, jeśli nie było zadań domowych też zostawały w szkole. Jeśli chodzi o profilowane plecy w plecakach to my taki mieliśmy
    View attachment 703122
    Już wstwiałam w innym wątku, to plecak st.majewski, ma usztywnione plecy, wyprofilowane, z oddychającego materiały, więc dziecko się nie poci. Do tego szerokie szelki, więc ciężar się rozkłada.

8. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Ja po prostu nie pakuję dziecku wszystkiego do tornistra bo to mija się z celem,jeżeli już t najpotrzebniejsze książki,plus wiadomo jedzenie i picie. Nie bardzo widzę sens aby małe dzieci dźwigały cały tornister pełen zbędnych książek.

9. Anulek01

Anulek01 Aktywna w BB

nie zawsze dziecko pakuje zabawki i nie potrzebne ksiązki i dlatego ma cieżku tornister. Mój pakował co musiał, przybory plastyczne zostawały w szkole, kapcie na zmiane też a mimo to plecak ważył sporo w dni które mieli angielski i edukacje z polskiego i matematyki...

10. reklama
  11. Buty-dla-dzieci_com_pl

Buty-dla-dzieci_com_pl Zaciekawiona BB

Faktycznie nie da się uniknąć tego iż teraz dzieci muszą nosić do szkoły szereg książek i przyborów,co w efekcie daje nam dosyć spory ciężar. Poniekąd rozwiązaniem są szafki w szkołach czy w klasach gdzie zostawiane są te książki które aktualnie się nie przydadzą,które są na iny dzień. Właśnie u nas tak jest.

12. Buty-dla-dzieci_com_pl

Buty-dla-dzieci_com_pl Zaciekawiona BB

To też jedno z kolejnych rozwiązań jakie można śmiało zaproponować,czyli plecak na kółkach,dzięki czemu nie musimy się więcej obawiać o ciężar i rozmiary plecaka jakie nosi nasze dziecko,w dalszym ciągu pozostaje jedynie problem co jeżeli np taki plecak trzeba wnieść na 3-4 piętro...

Poleć forum