reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

a jak mogłybyście napisać coś o maści Clotrimazolum na "odparzenia" na pupie. Słyszałam że jak dziecko ma pleśniawki w buzi, pod pieluszką może powstać stan grzybiczny. Szukałam o Clotrimazolum w necie, ale nic konkretnego nie pisze. Jedni piszą że można dziecko posmarować inni że tylko pod nadzorem lekarza jeszcze inni że nie wolno stosować. A wy jak uważacie ??? Stosowałyście już u swoich dzieci Clotrimazolum ???
 
reklama
HEJ!!

Mój synek też się męczył z pleśniawkami dosyć długo ale nam pomógł syrop Flumycon 7 dni i języczek czysty i nie ma nic a miał dużo w buźce.....a wiadomo,że leki takie odgrzybiające powinny być stosowane pod nadzorem lekarza....pleśniawka to grzyb wiec trza dobrze wyleczyć zjedzie ci na gardło krtań a potem niżej i sie może zainfekować....zapytaj sie o ten syrop bo on tylko na recepte bardzo dobry plus ta maść Clotrimazolum i szybko pozbędziesz się tego.....i miał wtedy około 3 i pół miesiąca
 
Mówiąc szczerze o pleśniawkach po pieluszką to jeszcze nie słyszałam i nie miałam do czynienia.A gencjana jest w takich małych buteleczkach po nazwą "Wodny roztwór fioletu gencjanowego".Ważne żeby nie sprzedali z alkoholem bo my nie powiedzieliśmy do czego i nam taki chcieli sprzedać.Trzeba uważać.
 
ahonka - pytałam tylko czy to mogą być pleśniawki. Chyba jednak są to zwykłe odparzenia. Możliwe że jakiś składnik Nystatyny którą mała dostaje na pleśniawki przechodzi do moczu i podrażnia te delikatne miejsca. Kupiłam gencjane "na wodzie" i zrobiłam małej delikatnie te odparzenia. Jak do jutra wieczora nie będzie lepiej to pójdę do lekarza z małą i może lekarz coś zaradzi i powie co to może być... pozdrawiam

dzięki za odpowiedzi. Jak już pozbędę się pleśniawek i odparzeń to podzielę się informacjami jak to u nas było - może komuś kiedyś się przyda :tak:
 
jezeli moge w czyms pomoc to jak na pocztku roku przez tydzien bylismny w spzitalu z powodu zapalenia płuc i moj synek dostal plesniawek i odparzen na pupie dostal nystatyne na plesniawki i tormentiol masc mozna kupic bez recepty na odparzenia jeden dzien ijak reka odjąc tylko ze ta masc to kazli dosc grubo nakladac i naprawde skutkuje
 
ja mojej małej też zaczęłam smarować kremem Clotrimazolum. Zobaczymy czy coś to pomoże. Puki co raczej bez zmian jest :-( DZIĘKI DZIEWCZYNY ZA ODPOWIEDZI!!! JAK MACIE JESZCZE JAKIEŚ RADY TO OCZYWIŚCIE PISZCIE :tak::-):tak:
 
u nas wlaśnie pojawiły sie plesniawki na jezyczku, dzisiaj p. doktor przepisała nestatyne... mam nadzieje ze poskutkuje :tak:
 
reklama
Na pleśniawki zastosowałam stary babciny sposób, podłożyłam Majci tetrową pieluchę do nasikania, kiedy zrobiła swoje otarłam jej tym plesniawki w buzi. Znikły praktycznie natychmiast i więcej się nie pojawiły
 
Do góry