reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

reklama
Pleśniawki to biały osad w jamie ustnej w szczególności język.Jeśli jest tego dużo to na pewno boli maluszka.:-(Jak najszybciej skontaktuj się z pediatrą.
 
danon to mleko ktore zostalo w buzi co wieczor naloz na palec gazik i myj maluszkowi przegotowana woda buzie w srodku w szczegolnsci policzki podniebienie i jezyk
 
czesc plesniawka to nic takiego! kup w aptece APHTIN i na smoczek nakładaj 2 kropelki 3 razy dziennie nawet więcej zależy jak objeło buźkę . Nie trzeba wcale latać od razu do pediatry. Nie panikujcie dziewczyny. Pozdrawiamy
 
a sprawdzony babciny sposob na plesniawki to zlapac mocz dzidzi na kawalek pieluszki tetrowej i przetrzec tym jezyczek dzidzi pomaga w 100% ale jeden raz nie wystarczy.Trzeba powtarzac co jakis czas:blink:
 
img3247es5.jpg


niewiele miałam w życiu do czynienia z pleśniawkami więc nie wiem jak wyglądają..

u mojej córeczki - 10 miesięcy zauważyłam pod językiem taką plamę tuz za dolnymi jedynkami. jak myślicie pleśniawka czy nie?

maja mała od kilku dni gorączkuje niby wychodzi jej 5 zabek (górna dwójka)i dużo czasu spędza na masażach dziąseł przy piersi może to wina pocierania ząbków o spód języka?

jak myślicie?
co z tym zrobić przez weekend?
 
nie wiem czy u tak duzego dziecka wystepuja plesniawki bo nie slyszalam o tym ale u nas jak maly mial 2 miesiace plesniawki byly z tylu jezyczka i pomogl aphtin wystarczylo ze raz posmarowalam mysle ze trzeba by bylo do pediatry sie przejsc.
 
wg mnie to może byc pleśniawka lub aft (jeśli występuje już u małych dzieci). Aftin powinien pomóc, a jak nie, to pediatra może specjalny preparat przepisać :tak:
 
ja nie jestem do końca pewna czy to pleśniawaka może zapalenie jamy ustnej mój mały niestety męczy się z plesniawkami ale to wygląda ciut inaczej to są białe plamki jakby zważonego mleka na policzkach podniebieniu nawet dziąsłach i języku spróbuj aftinem albo gencjaną posmarować a jak nie najlpesze wizyta u pediatry rozchwieje twoje wątpliwości.bo zdjęcie może nie dokładnie obrazować tego co ty widzisz na żywo.
 
reklama
Ja tez nie bardzo wiem jak wyglądaja plesniawki bo nie miałam z nimi doczynienia, ale to mi wygląda raczej na aftę. Tyle, że przy aftach występuje ostre pieczenie. Polecam aftin, ale nie wiem czy mozna go stosować u tak małych dzieci:baffled:
 
Do góry