reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

reklama
jeśli plesniawki utzrymują się długo to najlepiej iśc po flumycon plus witamina C i fioletem prztrzec,,,..czesto te grzyby schodzą do przewodu pokarmowego
 
widzę że post opuszczony, ale może ktoś mi odpisze. Mam problem z pleśniawkami!!! Ogromny problem. Moja córeczka miała na języczku pleśniawki. Robiłam Aphtinem, ale niestety nie pomagało. Wczoraj obudziła się z straszną chrypką. Pobiegłam z małą do lekarza i okazało się że pleśniawki zainfekowały gardełko. Po powrocie od lekarza, dałam małej przepisaną przez dr. Nystatyne w zawiesinie. Mała strasznie płakała, jak jej to podawałam - chyba jej nie smakowało i dlatego tak krzyczała. Około godzinę później zmieniając małej pieluszkę zauważyłam na jej pipce cztery może pięć czerwonych/różowych plamek (około 3mm) na środku nich były piałe plamiki (wyglądają jak pleśniawki). Słyszałam że grzyby wywołujące pleśniawki, mogą sie przedostać do jelit. Jak myślicie czy to może być coś typu pleśniawki w tak nietypowym miejscu ??? Dodam że bardzo dbam o córeczkę, po każdej zmianie pieluszki smaruję małą sudocremem, mała nigdy nie była odparzona, nigdy nie miała nawet delikatnych podrażnień... Pomóżcie bo nie wiem co robić. Dziś niedziela więc do lekarza nie mam jak iśc, dopiero jutro... :-( Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkie
 
Witam!Moje dziewczyny miały pleśniawki przy pierwszych ząbkach.Stosowaliśmy Aptin,Nystatyne,siuśki,wit C w ampułkach,Cebion itd.A pomógł zwykły fiolet czyli gencjana.Co wieczór patyczkiem posmarować język i tam gdzie pleśniawki.Troszke brudziło ale pieknie z pościeli i śpioszków potem schodziło więc mozna sie poświęcić.Działa to atybakteryjnie.Oczywiście Gencjana bez alkoholu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Olka dosłownie jakbym czytała historię mojej Julki ale ona miała chrypkę od plesniawek i dodatkowo początki zapalenia krtani (wszystko przez pierwsze ząbki - 4 wyszły w ciągu 2 tygodni) dostała antybiotyk zinnat w zawiesinie do tego wyszły jej opryszki wokół ust (zaraziła się ode mnie) no i pleśniawki w buzi mojej małej na dół przeniosła się z kolei opryszczka. Smaruj jej pupę fioletem a do buzi ja miałam fiolet pół na pół zmieszany z syropem flumycon (jest on słodkawy i mała chętnie wyciągała jęzorek do smarowanie) nic innego nie pomagało a po tej kuracji mała ma czystą buźkę.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny czyli co mam kupić w aptece ??? gencjane, ale jaką ??? Nigdy nic nie robiłam gencjaną. Pamiętam tylko że jak byłam mała i w szkole wiele dzieci miało świerzba i bardzo szybko dzieci łapały od innych, to mama dodawała nam takie małe fioletowe tabletki do kąpieli żebyśmy się nie zarazili. To pewnie był fiolet. Ale jak mam małej to robić.
Mała ma straszną chrypkę, puki co nie widzę po Nystatynie efektów :-:)-:)-(
a pod pieluszką mamy koszmar!!! Nawet sposób mojej babci i mamy nie pomaga - mąka ziemniaczana i często myta pupa. Sudocrem, Bepanthen, no dosłownie nic... czuję się taka bezradna. Nigdy mnie jeszcze coś tak okropnego nie spotkało
 
wygląda na pleśniawki (biały nalot na języczku, jak się zetrze delikatnie to są takie zaczerwienione miejsca). Na pupie chyba przez stosowanie Nystatyny zrobiły jej się straszne odparzenia. Co do pleśniawek, chodzę zawsze do świetnej zaufanej Pani Dr. która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, także w środku czuję że diagnoza jest dobra.
 
reklama
Polecam Daktarin żel do jamy ustnej. Nie jest dla dzieci ale można stosować. Mi nie pomagała, ani nystatyna, ani aphtin, po Daktarinie pleśniawki znikały po 5-6 godzinach (dwa posmarowania dosłownie). Jest bez recepty do kupienia. :tak: Trzeba pamiętać żeby posmarować też wszystkie rzeczy które dziecko brało/będzie brało do buzi (wyparzenie nie wystarczy!!!) - poczynając od brodawek piersi (przy karmieniu piersią) przez smoczki, gryzaki, zabawki :tak:.
Daktarin jest fajny, bo nie brudzi, nie śmierdzi, zmywa się łatwo i jest o niebo bardziej skuteczny od innych sposobów (u mnie tak było). :happy:
 
Do góry