reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

S

skowronek

Gość
Moja dzidzia ma pleśniawki :(
Napiszcie jak je zwalczyć, czym przemywać języczek i dziąsełka???
aga
 
reklama
Najlepiej tradycyjnie - Aphtinem. U nas działało - przemywałam język i dziąsełka nasączoną gazą albo poprosu palcem - parę dni i było po sprawie.

pzodrawiam
nikita
 
Może to troche dziwne ale ja słyszałam że siuśki dziecka są bardzo skuteczne na pleśniawki.Sama nie próbowałam bo mój synek nigdy nie miał.Ale mówiła mi o tym matka dwojga dzieci.
 
nic ciekawego nie napiszę bo mojemu synkowi tez pomógł APHTIN.wiem tylko, ze nie leczona moze przerzucić sie na gardło a wtedy to już wiekszy problem. :)

 
Ja stosowałam Nystatynę, w zawiesinie.
Co do moczu, lekarz trochę lekceważąco wypowiadał się na ten temat. Cyt. "Niech sama pani sobie posmaruje"itp.
Ale gdy nic już nie pomagało to niestety spróbowałam. Efekt był natychmiastowy.

Grażka ma rację
Grażka pisze:
ze nie leczona moze przerzucić sie na gardło a wtedy to już wiekszy problem. :)
a jeszcze gorzej gdy przejdzie na przewód pokarmowy...
No ale nie straszmy się....
 
Pomagają.
Broniłam się przed tym jak tylko mogłam. Ale gdy wszystko zawiodło spróbowałam.Lekarz mówił NIE, wszystkie ciotki, babcie , mama TAK.

No ale w końcu własny mocz to nie trucizna.
Chyba słyszałyście o właściwościach leczących moczu, tzw. urynoterapia??
 
reklama
Witam,

Moja córwczka niedługo skończy 6 miesięcy i zauważyłam na jej ustach plamki białego nalotu które schodzą po przetarciu pieluszką.Na języczku również się pojawiły.Czy to pleśniawki? Dodam że córeczka nie płacze przy podaniu butli bądz piersi.
 
Do góry