reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PLEśNIAWKI U MALUSZKA

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Rybcia_21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2005
Postów
5 293
Miasto
Bydgoszcz Nottingham
Postanowiłam założyć taki wątek.Bo dziś zauważyłam że moja Dominisia ma chyba pleśniawki.I na jakimś wątku wyczytałam że Anek też się boryka z tym u Kubusia.

Anek mozesz mi powiedzieć jak wyglądają pleśniawki u Kubulka.Bo Dominisia ma białe plamki w buźce i na krawędzi ust.
 
reklama
Rybciu myślę ze Dominika ma na pewno pleśniawki.
Kubuś ma cały język w białe chropowate plamki..... to go bardzo boli.... śpi dziisaj dopiero od 1,5 godziny a tak był noszony na rękach bo inaczej by się chyba mi udusił! Aż z płaczu dostał chrypy :(

Wczoraj jak je naprawdę zauważyłam próbowałam mu je zetrzec gazikiem wyjałowionym i posmarowac apthinem, ale to graniczyło z cudem... starłam tylko z brzegu języczka a dzisiaj dostał ich jeszcze więcej...
Pleśniwka to grzyb wiec sie szybko rozprzestrzenia :( Koleżanika dziisaj poleciła mi syrop na "grzyby" FLUCONAZOLE. Dałam Kubie rano 1 ml i wieczorwem 1 ml, czekam na efekty .....

Aby Wasze pociechy nie miały pleśniawek.... bo one bardzo bolą maleństwa ...

Słyszałam o stosowaniu tez rozcienczonej gencjany ale jes ten sam problem co z aphinem na poczatek trzeba to dziecu powycierac a pozniej smarowac.... to bierze sie m.in. z powioetrza i mysle ze nie ma na to rady!

Jak macie jakis sposob na ratowanie od tego swinsta to czekam na informacje... dziekuje w imieniu swoim i mojego cierpiacego synka...
 
Zapomiałam Rybciu napisac że to miło ze założyłas ten wątek :) :-*
 
[bAnek[/b] moja mama kazała Dominice wsadzić zwykłą pieluszke tetrowa na noc aby ją osiusiała i później taką mokra od siuśków wytrzeć Dominisi buziaczka całego w środku.Ponoć efekt jest super szybciutko.Te pleśniawki znikają.Oj biedny Twój Kubuś.Moja niunia jak na razie bardzo ładnie śpi i jej nie przeszkadzają pleśniawki.Dziś jeszcze pójde z nią do lekarza i się upewnimy czy to są pleśniawki.

A Towbie Aniu życze aby Kubuś sie tak nie meczył z tymi pleśniawkami.
 
dziewczynki ! ja wam polecam bardzo dobra masc na plesniawke nazywa sie Daktarin, jest o smako pomaranczowym wiec dzidzia chetnie daje sie nia smarowac a co najwazniejsze jest bardzo skuteczna!!! nam plesniawka zeszla na drugi dzien, 3 razy posmarowalam (zawsze po jedzeniu) i juz nie bylo po tym paskudztwie sladu! tylko nie wiem czy jest dostepna w polskich aptekach bo my nie mieszkamy w Polsce...
 
znalazlam w internecie:
plesniawki to małe, białe plamki powstające na śluzówkach jamy ustnej i języku, świadczące o zakażeniu grzybiczym. Najczęściej są to kolonie grzybów Candidia albicans.

Wystąpieniu ich sprzyjają:
- złe warunki higieniczne
- antybiotykoterapia
- obecność grzybków na skórze matki i zakażenie w czasie karmienia.

Zakażenie nie jest groźne o ile nie jest masywne, wtedy przyjmuje obraz grubego "kożucha" utrudniającego ssanie. W leczeniu stosujemy kilka razy dziennie miejscowo preparaty przeciwgrzybicze i witaminy z grupy B.

podobno mocz tez pomaga
 
Rybciu moja mama również mówiła mi o sposobnie z pieluszka na noc i posmarowniem buziaczka, ale po co skoro jeszcze wczoraj Kubuś aż ochrypł ponieważ tak krzyczał a dzisiaj pleśniawki już prawie nie ma!
Syrop FLUCONAZOLE jest genialny! Wczoraj dałam małemu rano i wieczorem po 1 ml a dziisaj tego już prawie nie ma. Trzeba go tylko stosować kilka dni!

POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Aniu Ja zrobiłam starym babcinym sposobem czyli pieluszka na noc i później smarowanie buziaczka i super.Dominika już prawie dziś nie ma żadnych białych plamek w dziubku.

Więc polecam i ten sposób!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Maja miała całą buźke w pleśniawkach jak wróciłyśmy ze szpitala, ale pomógł Apthin aplikowany patyczkiem do ucha - takim zwykłym, włąściwie nie musiałam tego jakoś dokładnie rozprowadzać bo dzidzia rozprowadza sama jezyczkiem ;) jak były pleśniawk to dość często podawałam, a teraz po kąpieli jak nie zapomne, żeby znowu się nie narobiło :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry