reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pleśniawki

A

agnieszka s

Gość
witam was drogie mamy.mam córeczkę ur 19-11-04 .i mam problem bo mała ma cały biały język. jak z tym walczyć i co to może być?
 
reklama
Witaj, ja co prawda nie jestem mama listopada, tylko troche starsza, ale chyba tym lepiej, bo moge sie przydac.

Smaruj dokladnie buzke dzidzi Aphtinem, dostepny w aptece, bez recepty. Jesli karmisz piersia, to smaruj tez brodawki, bo plesniawka moze sie przeniesc na piers i z piersi z powrotem do buzi.

Ale najpierw sprawdz koniecznie czy to faktycznei plesniawki. Jak? - pocieraj jezyczek dziecka np wacikiem do uszu, jesli pojawi sie slad krwi to znaczy ze to plesniawka. Wiem, ze brzmi strasznie, ale tylko tak to sprawdzisz. Podobno dziecka to nie boli, ale kto wie.

Jesli krwi nie bedzie, to bialy nalot na jezyku jest prawdopodobnie spowodowany resztkami mleka, ktore osadzaja sie na jezyczku. Na to wskazywaloby to, ze piszesz, ze caly jezyk jest bialy. Przy wizycie u pediatry,lekarz powinien standardowo sprawdzic czy dziecko ma plesniawki. Powodzenia.
 
ja mam ten sam problem tylko ze nie karmie piersia tylko butla jestem mama listopadowa. :D ja smaruhje nystatyna zakladam gazik na palec i smaruje malemu caly jezyczek dziasla i policzkiszybko dziala tylko trzeba jak znikna posmarowacjeszcze pare dni najlepiej zluzyc cale opakowanie kosztuje ok 7zl i bez recepty tez mozna kupic :D
 
ja mam ten sam problem tylko ze nie karmie piersia tylko butla jestem mama listopadowa. :D ja smaruhje nystatyna zakladam gazik na palec i smaruje malemu caly jezyczek dziasla i policzkiszybko dziala tylko trzeba jak znikna posmarowacjeszcze pare dni najlepiej zluzyc cale opakowanie kosztuje ok 7zl i bez recepty tez mozna kupic :D
 
Witam mamuśki - co do plesniawek radzę iść do lekarza potwierdzić czy to na pewno pleśniawki. Mój mały miał nalot na ustach wokół ust na dziąsełkach i języku - ja myślałam że to pleśniwaki a dziecko miało chore gardło i z tego ten nalot.
 
Do góry