reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Pleśniawki

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Ewka34, 15 Wrzesień 2018.

1. Ewka34

Ewka34 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    15
    Temat z pewnoscia poruszany, ale pytanko mam.. czy plesniawki w fazie leczenia odchodza od blony sluzowej w calosci i mala moze je wypluc? Czy wchlaniaja sie jak pryszcze np.
    Psikam jej Dentoseptem A mini w sprayu i widze jakby kawaleczki tego grzyba pozniej na jej ustach.. mozliwe aby odpadalo?

2. megalija

megalija Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Hej :) wg mnie to raczej niemozliwe i jest to raczej "serek" po ulaniu ;) Sama miewam afty/pleśniawki i te białe pola to jest uszkodzona tkanka, nasza własną śluzówka, a nie "ciało" grzyba. W procesie leczenia powierzchnia tej zmiany się zmniejsza po obwodzie od zewnątrz do wewnatrz, czyli tak jakby właśnie się wchlanialo.

3. reklama
  4. Ewka34

Najlepsze odpowiedzi:
    15
    Serek to nie jest, bo mloda nie ulewa ,moze to byc z jezyczka jakies pozostalosci moze.. ale moze to byc uszkodzona tkanka ,obumarla jakby tak? :/ wiesz myslalam ze ten grzyb odpada sam :/

5. megalija

megalija Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Oh jak wspaniale że nie ulewa! Złote dziecko :)
    Ja nigdy nie miałam tak żeby mi się oddzielała tkanka w tym chorym miejscu ale może tak dzieje się u innych. Macie poprawę po tym preparacie?

6. Ewka34

Najlepsze odpowiedzi:
    15
    Czy poprawe? Z pewnoscia juz ją nie boli bo chwyta ladnie sutka przy karmieniu ;) ale byly delikatne male kropki ,a zrobily sie takie, jakby to okreslic,napeczniale i spore place..

Ostatnia edycja: 15 Wrzesień 2018
  7. Tanashiri

Tanashiri Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Słuchaj może to nie oderwane pozostałości po pleśniawce z policzka tylko dziecko miało też na wargach, tzn nie na zewnetrznej części usteczek tylko bardziej w buzi? U nas plesniawki to był horror! Mały dostał po kuracji antybiotykiem, niestety mimo pedzlowania nystatyna a w końcu przyjmowania jej do jelitowo te france wracały jak bumerang. Lekarka kazała mi pedzlowac buzie aphtinem ale ten ma w składzie bór, w dużej ilości stosowan może jednak powodować skutki uboczne. Też zaczęłam używać dentosept a mini, bo czytałam że jest bardzo bezpieczny dla niemowląt i mamy spokój a dodam że mój syn niestety na stałe przyjmuje leki wziewne więc plesniawki i afty się do niego kleja :) Mój synek właśnie miał coś takiego o czym piszesz ale na moje oko to też były plesniawki.

8. Tanashiri

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    A, może Ci to pomoże. W takich stanach jak plesniawki już miał psikalam jałowy gazik z apteki dentoseptem i pedzlowalam buzie, delikatnie scierajac te france. A potem jak już ich nie było a ja dzialalam profilaktycznie to po psiku na każdą stronę policzka bo buzi. Zdrówka dla maleństwa :)

9. Ewka34

Najlepsze odpowiedzi:
    15
    Dokladnie tak, mala ma to na wewnetrznej czesci warg,u gory i na dole i na policzkach ,na podniebieniu kilka kropek i dziaselkach.. no i kozuch na jezyku ale widze ze sie przezedza.. smaruje tez dezaftanem w zelu, po 20 min od psiknieciu dentoseptu ;)

10. reklama
  11. Ewka34

Najlepsze odpowiedzi:
    15
    Jak sie pozbede tego jajca, to bede robic zapobiegawczo tez, dziekuje :*

12. Tanashiri

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Mój syn niestety jest podatny na plesniawki i afty bo na stałe przyjmuje wziewy. Mimo, że za każdym razem maseczka jest myta to jednak sie pojawiały : ( Dentosept a mini jest naprawdę ok i bezpieczny. Jak widzę teraz, że coś sie dzieje zaraz psikam i wszystko znika.

Poleć forum