reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płód poprzecznie ułożony

Pati7

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2018
Postów
26
Hej dziewczyny, dziś byłam na usg i lekarz powiedział że dziecko jest ułożone poprzecznie. 29 Tc. Czy orientujecie się czy to zagraża w jakimś stopniu dziecku?
 
reklama
Dziękuję, lekarz powiedział że jeszcze jest czas i może się przekręcić ale wyczytałam że może się zdarzyć że okręci się pępowiną. Trochę się zaniepokoilam.
 
Dziecko milion razy się okręca i odkręca pępowiną w brzuchu. Spokojnie.
Dokładnie to samo mowil mi lekarz. Ze dziecko może się 100 razy obkrecic i odkręcić ;) Zwłaszcza jak ma dużo miejsca im mniej tym gorzej ale też się zdarza.
No i ciężej bo pempowina jest pokryta taka galaretka i sztywna no ale wiadomo różnie bywa.Lekarze nie mowia mamom że bobas jest owiniety *jak widzą na usg,chyba że pod koniec i coś poważnego:)
 
Hej dziewczyny, dziś byłam na usg i lekarz powiedział że dziecko jest ułożone poprzecznie. 29 Tc. Czy orientujecie się czy to zagraża w jakimś stopniu dziecku?
Nie. Nie zagraża w niczym. W 29 tc dziecko ma jeszcze dużo miejsca i może leżeć w pionie (pośladkowo) poziomie (poprzecznie) czy głowką w dół... a może te pozycje sobie zmieniać. Do 36tc teoretycznie powinien ustawić się do góry nogami. Teoretycznie. W praktyce dzieci potrafią obrócić się nawet na kilka chwil (jakkolwiek chwilą może być kilka dni czy godzin) przed porodem. Oczywiście bywają przypadki że dziecko ma w nosie prawo grawitacji i się nie obróci. I jak w ułożeniu pośladkowym można ryzykować poród SN to jednak zazwyczaj każde ułożenie poza główkowym jest wslazaniem do CC a póki co POCIESZE Cię że w tej pozycji dziecko nie uciska tak na przeponę (co nie powoduje kłopotów z oddychaniem czy bezdechem sennym) ani nie naciska na kanał rodny... co jest mało przyjemne. :)
 
reklama
Do góry