reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płodność po porodzie

reklama
Drogie młode Mamy, czy wiecie może, jak szybko powraca płodność po porodzie?

mysle, ze w czasie najblizszej owulacji....
a kiedy to nastapi, to indywidualna sprawa... czasem juz w nastepnym miesiacu po porodzie.... sa przypadki kiedy dzieci rodza sie z roznica 10-12 miesiecy... czyli jak widac juz miesiac po porodzie mozna zajsc w ciaze...
 
U niektórych bardzo szybko;-) Ja 7 tygodni po porodzie czyli zaraz jak skończył się połóg byłam już po pierwszej (po porodzie) miesiączce i ginekolog powiedział mi żebym, uważała bo właśnie mam jajeczkowanie (robił mi USG kontrolne po porodzie). Teoretycznie 9 miesięcy po pierwszym porodzie, mogłabym urodzić kolejne dziecko:szok:
 
Teoretycznie dużo zależy od tego czy karmi się piersią - ja dostałam pierwszą @ dopiero 1 rok i 7 m-cy po porodzie (ciągle jeszcze karmiąc). Ale moja kuzynka dostała @ również jeszcze karmiąc 2 miesiące po porodzie i niedługo później zaszła w ciążę :)
 
Teoretycznie dużo zależy od tego czy karmi się piersią - ja dostałam pierwszą @ dopiero 1 rok i 7 m-cy po porodzie (ciągle jeszcze karmiąc). Ale moja kuzynka dostała @ również jeszcze karmiąc 2 miesiące po porodzie i niedługo później zaszła w ciążę :)

BZDURA !! nie sugerujcie się tą wypowiedzią. Można karmić piersią, nie mieć okresu ale mieć owulację!! Ale wierzcie w co chcecie, dla dziecka miło mieć braciszka lub siostrzyczkę:))))
 
Ja pierwszą miesiączkę miałam po 2 miesiącach po porodzie.
W ciążę można zajść nawet kiedy karmi się piersią, także lepiej uważać od samego początku :)
No chyba że chcemy mieć szybko następne maleństwo :)
 
Po porodzie trzeba bardzo uważać,m by ponownie nie zaciążyć. Najlepiej przekonała się o tym moja kumpela, która (sic!) uwierzyła, że karmiąc piersią stosuje najlepszą z możliwych środków antykoncepcyjnych. Finał taki, że dziś jest mamusią dwóch słodkich urwisków, których dzieli niecały rok :)
 
Moja polzona powiedziala mi,ze po porodzie bardzo szybko mozna zajsc w ciaze,a to ,ze karmie piersia i np nie mam okresu wcale nie oznacza,ze nie mam jajeczkowania. Dlatego dostalam tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe,ktore mozna spokojnie brac przy karmieniu piersia.Co prawda zaelca sie w pierwszym tyg stosowania tabletek uzywac prezerwatywy tak dla bezpiecznestwa. Od jutra zaczynak je stosowac wiec zobacze ich dzialanie.
 
reklama
Ja bym jednak wolała nie stosować żadnej chemii, kiedy karmię piersią. Wiadomo, że to co ja zjem, to i dziecko zje, a tak naprawdę efekty tego mogą pojawić się za parę lat, więc wolę nie eksperymentować na nim. Wolę się zabezpieczać w sposób jak najbardziej naturalny. Sprawdzanie temperatury i badanie gęstości śluzu to nie jest wysoka cena za naturalność, bez chemii. Ale to tylko moja opinia:)
 
Do góry