reklama

Płodność po porodzie

Temat na forum 'Rozmowy o seksie' rozpoczęty przez diwa82, 24 Sierpień 2011.

1. diwa82

diwa82 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Drogie młode Mamy, czy wiecie może, jak szybko powraca płodność po porodzie?

2. wiolan

wiolan PODWÓJNA MAMA

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mysle, ze w czasie najblizszej owulacji....
    a kiedy to nastapi, to indywidualna sprawa... czasem juz w nastepnym miesiacu po porodzie.... sa przypadki kiedy dzieci rodza sie z roznica 10-12 miesiecy... czyli jak widac juz miesiac po porodzie mozna zajsc w ciaze...

3. reklama
  4. baby23

baby23 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U niektórych bardzo szybko;-) Ja 7 tygodni po porodzie czyli zaraz jak skończył się połóg byłam już po pierwszej (po porodzie) miesiączce i ginekolog powiedział mi żebym, uważała bo właśnie mam jajeczkowanie (robił mi USG kontrolne po porodzie). Teoretycznie 9 miesięcy po pierwszym porodzie, mogłabym urodzić kolejne dziecko:szok:

5. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teoretycznie dużo zależy od tego czy karmi się piersią - ja dostałam pierwszą @ dopiero 1 rok i 7 m-cy po porodzie (ciągle jeszcze karmiąc). Ale moja kuzynka dostała @ również jeszcze karmiąc 2 miesiące po porodzie i niedługo później zaszła w ciążę :)

6. Dobrawa

Dobrawa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    BZDURA !! nie sugerujcie się tą wypowiedzią. Można karmić piersią, nie mieć okresu ale mieć owulację!! Ale wierzcie w co chcecie, dla dziecka miło mieć braciszka lub siostrzyczkę:))))

7. diwa82

diwa82 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki za Wasze odpowiedzi. Czytałam, że kiedy się karmi piersią, to płodność wraca po 12 tygodniach od porodu. Piszą o tym np. tutaj: Powrót do płodności po porodzie - emama.com.pl. Widzę, że niektóre z Was uważają, że to tylko teoria?

8. Heroina

Heroina Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja pierwszą miesiączkę miałam po 2 miesiącach po porodzie.
    W ciążę można zajść nawet kiedy karmi się piersią, także lepiej uważać od samego początku :)
    No chyba że chcemy mieć szybko następne maleństwo :)

9. SlodkaSroda

SlodkaSroda Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Po porodzie trzeba bardzo uważać,m by ponownie nie zaciążyć. Najlepiej przekonała się o tym moja kumpela, która (sic!) uwierzyła, że karmiąc piersią stosuje najlepszą z możliwych środków antykoncepcyjnych. Finał taki, że dziś jest mamusią dwóch słodkich urwisków, których dzieli niecały rok :)

10. reklama
  11. Kopka

Kopka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja polzona powiedziala mi,ze po porodzie bardzo szybko mozna zajsc w ciaze,a to ,ze karmie piersia i np nie mam okresu wcale nie oznacza,ze nie mam jajeczkowania. Dlatego dostalam tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe,ktore mozna spokojnie brac przy karmieniu piersia.Co prawda zaelca sie w pierwszym tyg stosowania tabletek uzywac prezerwatywy tak dla bezpiecznestwa. Od jutra zaczynak je stosowac wiec zobacze ich dzialanie.

12. diwa82

diwa82 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja bym jednak wolała nie stosować żadnej chemii, kiedy karmię piersią. Wiadomo, że to co ja zjem, to i dziecko zje, a tak naprawdę efekty tego mogą pojawić się za parę lat, więc wolę nie eksperymentować na nim. Wolę się zabezpieczać w sposób jak najbardziej naturalny. Sprawdzanie temperatury i badanie gęstości śluzu to nie jest wysoka cena za naturalność, bez chemii. Ale to tylko moja opinia:)

Poleć forum