reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płodność po porodzie

Zanim przyjelam pierwsza tabletke przeczytalam mnostwo infromacji o nich. Wiem,ze duzo kobiet stosowalo je podczas karmienia i dzieciom nic nie bylo. Oczywiscie,ze kazdy organizm jest inny,wiec jesli bede widziec,ze nie sluza mnie czy Nadii oczywiscie je odstawie. Kazdy stosuje takie metody antykoncepcji jakie uwaza za najbardziej stosowne. Wazne,zeby stosowac jakas metode,oczywisice jezeli nie planujemy ciazy po ciazy:)
 
reklama
Słyszałam ostatnio od wielu koleżanek, że bezpłodność laktacyjna jest jak najbardziej możliwa, ale, aby zaistniała, trzeba się trzymać rygorystycznie wielu warunków. Ta metoda ma jakąś nazwę...ale zapomniałam w tym momencie. Jak mi się przypomni, to dopiszę:)
 
pierwsz slysze o bezplodnosci laktacyjnej,ale byc moze...poszukam w necie informacji na ten temat.Nawet jesli jest taka metoda to osobiscie bym sie bala,bo wszedzie sie slyszy,ze po ciazy najlatwiej o druga ciaze,a z tego co piszesz sa jakies zelazne zasady,zeby metoda dzialala hmm ciekawe
 
Nie musisz stosować chemii, możesz również zapomnieć o niepłodności laktacyjnej, która zresztą mija przecież szybko. Wybierz naturalną metodę antykoncepcyjną - obserwację śluzu szyjki macicy oraz temperatury w pochwie. Zbierając codziennie te informacje i notując je sobie, nigdy się nie zawiedziesz.
 
Diwa82 ma rację, jest coś takiego (w szkole rodzenia kobieta od laktacji o tym mówiła). Trzeba Maluszka regularnie karmić, odstęp między karmieniem, nie powinien być dłuższy niż 6 godzin, najlepiej aby karmień było z 8 na dobę. Jeśli wprowadzamy sztuczny pokarm (chociaż jeden w ciągu doby) to ta metoda jest już nie skuteczna.
Ja osobiście nie stosuje tej metody :) po połogu poszłam do ginekologa po tabletki dla kobiet karmiących.
Na obserwację śluzu i mierzenie temperatury nie mam czasu :)
 
By prawidłowo określić dni płodne potrzebujesz konkretnych informacji
wynikających z codziennej obserwacji organizmu. 3 podstawowe kryteria są ważne przy ustalaniu tego:

pomiar temperatury bazowej,
obserwacja śluzu,
położenie i konsystencja szyjki macicy.
 
reklama
Do góry