reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płodność po porodzie

olenka a w jaki sposob sie zabezpieczalas? wiadomo,zaden srodek antykoncepcyjny nie daje nam 100% pewnosci. Ciazy bym nie chciala,ale jesli sie przytrafi,bede bardzo szczesliwa:)
 
reklama
U niektórych bardzo szybko;-) Ja 7 tygodni po porodzie czyli zaraz jak skończył się połóg byłam już po pierwszej (po porodzie) miesiączce
Ja po 1 ciąży dostałam pierwszą miesiączkę już 3 tygodnie po porodzie (nie karmiłam). Po 2 ciąży 2,5 miesiąca po porodzie (karmiłam 2 miesiące).

Z tego co kiedyś powiedział mi ginekolog płodność może powrócić już 3-6 tygodni po porodzie nawet jeśli nie ma miesiączki i karmi się piersią.
 
naszej płodności po porodzie nigdy nie da się okreslic co do dnia -więc jeśli nie chcemy kolejnej ciąży trzeba się zabezpieczać np. prezerwatywa. A jak okres mamy juz uregulowany to polecam naturalne metody planowania. Kosztuje to troszke systematyczności i obesrwacji ale warto
 
ja karmilam swojego pierwszego synka i nie mialam okresu przez te6 mies drugiego karmiłam około 8 mies i gdzies 5 mies nie miałam
a teraz mam córcie i ja karmie i tez nie mam wcale okresu
 
Witam. Po pierwszym porodzie okres dostalam po 6 miesiącach a potem i tak nie byly regularne tak co 2, 3 miesiace oczywiscie karmilam piersia (przez 1,5roku). Ostatni okres dostalam jakos w kwietniu 2010 potem zaczelam podejrzewac ciaze, poszlam do lekarza i okazalo sie ze jestem w 4 tygodniu. Wiec to ze nie ma krwawienia nie znaczy sie ze nie ma jajeczkowania. wedlug usg wyszlo ze zaszlam w ciaze na poczatku czerwca. Obecnie jestem prawie 8 miesiecy po drugim porodzie i nadal nie mam okresu. Czasem mam bolesci okresowe ale szybko mijaja czasem mam mysli ze znow jestem w ciazy dla pewnosci zrobilam test( w poprzednich podejrzeniach 1 test rozwial wszelkie watpliwosci) i jak narazie wynik negatywny.
 
Widzę że macie różne opinie na ten temat to ja powiem swój przykład.Po pierwszym porodzie @ miałam po 8 miesiącach i w tych 8 miesiącach kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczeń karmiłam córeczkę piersią.Pierwsze przez 1,5 ściągałam jej pokarm a później normalnie karmiłam.Ale w ciąże nie zaszłam.To nie wiem czy ta metoda Lam nie jest prawdą u mnie się chyba sprawdziła :-)
 
Byłam na tym portalu, jest w nim zawarte na prawdę dużo informacji. Co do płodności, ja po porodzie będę używała testera na ślinę (Afrodyta) używałam jej jak się starałam o dziecko i bardzo ładnie pokazuje dni płodne. Przydatne urządzonko
 
reklama
Witajcie,pilnie przeczytałam Wasze posty od deski do deski i musze stwierdzić że nie zdecydowałabym sie na naturane metody.Nie mam regularnych cyklów,mam już swoją dwójeczke szkrabów i nie zamierzam mieć więcej.co prawda przed zajściem w ciąże nie stosowałam antykoncepcji,szliśmy "metodą" jak bedzie dzidizia to bedzie,a że trafiły nam się bliźniaki to więcej nie planuję.Nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji,dopiero po urodzeniu chłopaków biorę tabl 21 dni i nie wyobrażam sobie żebym sie nie zabezpieczała.Trzeba być odpowiedzialnym.takie jest moje zdanie,nie urażając nikogo.
 
Do góry