reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płodność po porodzie

Kiedyś czytałam że powinno się odczekać około 4 miesiecy, ale to było wyczytane gdzieś na forum, i nie jestem pewna czy to prawda, wiec nie pomoge. Najlepiej porozmawiaj ze swoim ginekologiem. I przebadaj sie na cytomegalie i toksoplazmoze. U mojej córki to podejrzewano, wiec dużo czytałam na ten temat, i wiem że te 2 choroby, gdy zarażą dzieciątko to moze dojść do takich nieszczęść :( Moja córcia jest chora, i nie wiadomo na razie co jej jest, i ja zaczęłam się też powoli badać na różne schorzenia.. Powodzenia w przyszłych staraniach, i przykro mi z powodu straty aniołeczka.. <przytul>

Pisze, ponieważ mam pewien problem. Urodziłam 10 lipca br roku córeczkę. Krwawiłam dość długo po porodzie, około 6 tygodni. 6 września znów zaczęłam plamić, uznałam to za okres i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Azalia, i to plamienie trwalo około 2 tygodni. "Zjadłam" jedno opakowanie tych tabletek, i 28 dnia plamiłam. Z drugiego opakowania zjadłam tylko 3 tabletki i odstawiłam z racji pogarszających się wyników morfologii u dziecka. Karmię cały czas piersią, czasami mała dostanie sztuczne mleko raz dziennie, i ma 2 długie przerwy w ciągu doby (na dniu 6 godzin, w nocy nawet 8). Wiem że karmienie piersią mnie nie zabezpiecza przed ciążą. Mi chodzi o to kiedy ja mam dostać okres? Juz mija prawie 2 tygodnie od odstawienia tabletek. Karmie przeciez nieregularnie.. To dlaczego nie mam okresu? Brzuch mnie boli cały czas od tych 2 tygodni.. Możliwe że zaszłam w ciąże (małe prawdopodobieństwo), bardziej mi chodzi o to czy mogą to być jakieś komplikacje po porodzie, np wymagające "czyszczenia"? czy faktycznie po porodzie jest taka mega płodność i zaszłam w ciąże?

Baaardzo mnie zastanawia jak kobieta która karmi może zaobserwować u siebie objawy ciąży.. Przecież po porodzie jest się zmęczonym bo sie wstaje do dziecka, jest wiecej obowiazkow, piersi bolą i tak, okres moze byc nieregularny.. To jak poznac cokolwiek? ;) czekam na odpowiedzi..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry