reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płyn do kąpieli

aneta81

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2007
Postów
22
Do kąpieli naszego synka używałam zawsze emulsji i szamponu Oilatum. Polecił mi go nasz lekarz na pierwsze tygodnie życia, kiedy skóra noworodka jest szczegolnie wrażliwa. Teraz Miłoszek ma prawie 11 miesięcy. Jakiś czas temu postanowiłam spróbować "przestawić" malucha na zwykły płyn dla dzieci. Przez kilka dni używałam płynu NIvea (dużo mam poleca kosmetyki tej firmy), niestety Miłoszek dostał po nim wysypki, która zniknęła dopiero gdy znowu zaczęliśmy używać Oilatum. Może polecicie mi jakieś kosmetyki dobre dla wrażliwej skory. Używałyście może płynu do kąpieli AA?? Jak przyzwyczaić skórę dziecka do kosmetyków innej firmy?
 
reklama
Ja próbowałam używać różnych kosmetyków, ale w końcu okazało się, że najlepiej ograniczyć się do wody i delikatnego mydełka. nie stosujemy żadnych płynów do kąpieli i oliwek a synek ma śliczną, delikatną skórę.
 
ja tez nie uzywam plynu do kąpieli, kąpie córę w samej wodzie, a uzywam mydelek w plynie, uzywalam juz nivea, penatena i j&j i po niczym nie bylo wysypki
 
Aneta81Moje dziecko tez od malego uzywalo tylko serie Oilatum bo po wszystkim innym bylo uczulenie.Jedyna marka ktora zastapila nam plyn do kapieli jest Ziaja a dla dzieci nazywa sie Ziajka jest od pierwszego roku zycia ale ja wczesniej troszke zaczelam uzywac.Nie ma po tym zadnego uczulenia a i tez jest tej firmy krem do ciala od pierwszego dnia zycia,tez po nim nie bylo zednej wysypki.Tak wiec tylko ta firma u nas zdala egzamin.I co najwazniejsze jest nie droga bo np plyn do kapieli kosztuje kolo11zl w porownaniu z oilatum........Nivea w kazdej postaci uczulala.
 
Oilatum jest super tylko cena trochę wysoka, ja wypróbowałam jeszcze HIPP jest extra ma ładny zapach, nie zawiera oleju mineralnego. A kilka dni temu nabyłam Mustela i tez jestem zadowolona, mam jescze próbkę Klorane ale jescze nie wypróbowana:-)
 
My również używamy kosmetyków tylko z serii Oilatum-emulsji do kąpieli,szamponu no i kremików-są super-Zuzia nie miała żadnych problemów ze skórą.
 
Ja zmienilam oilatum na płyn do kapieli, bo mojemu Wojtusiowi piana sprawia wiele radosci wiec teraz szukam i eksperymentuje. Musi być duuuuużo babelków:-)
 
reklama
Ja tez dośc długo uzywałam Olilatum a potem przeszłam bezboleśnie na mydłow w płynie Johnsona lub nivea - już bez żadnych olejków. Jak Wojcio ma suchą skóre to raz na jakiś czas po kapieli natłuszczam go oliwką i jest ok
pozdrawiam
 
Do góry