reklama

Płyn do płuknia jamy ustnej

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez atfk, 15 Marzec 2013.

1. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Witam :happy:
    W sklepach ogólnie dostępne są różnego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej, mają one rożne działanie i różne stężenia(słabsze, normalne, strong )- chciałabym sie dowiedzieć w jakim wieku dzieciaczki mogą go używać?i czy są jakieś specjalne wskazania do stosowania tego rodzaju preparatów i czy faktycznie są skuteczne???
    oczywiście myślę o takich juz starszych szkrabach jak moje- które po części maja jeszcze mleczaki ale również w ich buziakach są stałe zębole[​IMG]
    pytam ponieważ mój Filip coraz częściej pyta czy kupię mu taki płyn (mówi o nim wybielający ;-) z racji reklam tv) i w sumie to sama nie wiem czy jest mu on potrzebny i czy w ogóle jest jakas "granica" wieku od jakiego sie takiego płynu używa.
    Pozdrawiam

2. Hej
    Jest wiele płynów na rynku do płukania jamy ustanej przeznaczonych dla dzieci. Zwykle granicą jest wiek 6 lat wiec Twoje szkraby się jak najbardziej kwalifikują. Jest to zawsze dodatkowa ochrona przed próchnicą, dodatkowy element , który zachęca do higieny jamy ustnej, do stosowania zawsze równolegle ze szczotkowaniem ( a nie zamiast jak niektóre dzieci myślą;). Szukaj produktu , który nie zawiera alkohol i jest przyjemny w dozowaniu .
    Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

3. reklama
  4. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

bardzo dziękuję za odpowiedź!poszukam i na pewno coś znajdę odpowiedniego:happy2:

5. złośka

złośka Gość

Ja również zauważyłam, że płyny do płukania jamy ustnej przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale ich również należy pilnować przed połykaniem!

6. Masz racje, dlatego jedna z firm zrobiła sprytny manerw. W butelce jest ustawiona pompka, która dozuje odpowiednią ilość na jednorazowe przepłukanie, nie ma możliwości wypicia płynu.

A wygląda to tak jak w linku Listerine Smart Rinse

7. wiola20121119

wiola20121119 Fanka BB :)

Dzieki za informacje, ja też drażyłam ten temat, gdyz moje pociechy podbierają mi płyn :-D

Poleć forum