reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pneumokoki i meningokoki szczepic czy nie?

Moj tez zostal zaszczepiony, nie bylo powiklan i goraczki:tak:. U nas tez wszelakie szczepionki i lekarstwa dla dzieci sa za darmo, dzieki Bogu:tak:
 
reklama
Moja córeczka 18 grudnia skończyła 14 miesięcy i właśnie dowiedziałam się, że została przyjęta do żłobka.Opinie lekarzy na temat szczepionek przeciw pneumokokom i meningokokom są bardzo różne i sama już nie wiem co zrobić zaszczepić córeczkę czy nie?
 
czesc happy_girl my mieszkamy w SZkocji i tu te szczepienia sa obowiazkowe co mnie bardzo cieszy.gdybym byla w Polsce to pewnie zrobilabym je mojemu synkowi zeby ustrzec go oprzed tymi chorobami i ich nastepstwami ktore przeciez moga byc straszne..mysle ze naprawde warto...
jak bylam z DAwidkiem u lekarza w Polsce to pani doktor byla bardzo zdiwiona ze te szczepienia mamy obowiazkowe i wyrazila nadzieje ze w Polsce tez to za jakis czas wprowadza..
 
Witam. Ja w ubiegłym roku zaszczepiłam dziewięcioletniego syna przeciw meningokokom typu c. Cieszę się że to zrobiłam choć też miałam wiele wątpliwości a żaden lekarz nie potrafił mi doradzić rzeczowo. Spotkałam też wielu przeciwników. Niektórzy sądzili że te szczepionki wywołują skutki uboczne. A które nie wywołują?. Wczoraj dowiedziałam się o dziecku które po szczepieniu z kalendarza szczepień ztraciło słuch ale to są bardzo rzadkie przypadki. Tak więc uważam że warto. Jestem spokojniejsza tym bardziej że Kuba chodząc do szkoły ma cały czas kontakt z olbrzymią grupą dzieci.
 
Ja zaszczepilam swoja pocieche przeciw pneumokokom, tuz przed pojsciem do przedszkola. Chcialabym jeszcze zaszczepic przeciwko meningokokom, ale ciagle infekcje nam nie pozwalaja:(
Ja tez wahalam sie - szczepic czy nie. Ale ostatecznie poradzilam sie naszej pani dr i ona mnie przekonala.
 
witam wszystkie mamy
dzis byłam z moim 6 miesiecznym synkiem na szczepionce przeciw pneumokokom i dopiero przy szczepionce pielegniarka powiedziala mi ze kosztuje jedna dawka 300zl a dawek jest chyba dwie Jak pytalam sie wczesniej to powiedzieli mi ze zaplace 300zł za dwie dawki Wiec dlatwgo ze byla juz otwarta musialam zaszczepic synka i zastanawiam sie czy dobrze A wy jak myslicie ???:-(bo ja jestem zalamana
 
Witam.Ja też mam zamiar zaszczepić córkę przeciw pneumokokom tym bardziej że pani doktor nam to radziła.Zuzia jak miała 7 tyg to zachorowała na małopłytkowość i byliśmy tydzień w szpitalu nie wiadomo skąd to sie wzieło.Moze dlatego doktor radził ja zaszczepic,nie wiem czy to ma jakis zwiazek z pneumokokami ale wole nie ryzykować.Szczepionka kosztuje ok 200-400zł zależy w której aptece.Podobno najtansza jest w aptece kwiaty polskie i kosztuje ok 250zł.Sa trzy dawki i czwarta przypominająca.ja radze zaszczepić dziecko pozdrawiam
 
reklama
Do góry