reklama

PNEUMOKOKI

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez agao, 26 Kwiecień 2006.

1. agao

agao Fanka BB :)

hey laski podajecie waszzym maluchom szczepionkę przeciw pneumokokom??????????????????

2. AniaM

AniaM Fanka BB :)

Aga, ja sie kontaktowalam z moim szpitalem i jednak nie dam tej szczepionki. Maz tez sprawdzal w necie- zdarzaja sie komplikacje i jednak radza zeby dawac tylko dzieciom z grupy ryzyka, czyli tym ktore czesto maja jakies infekcje. Wiec sie wstrzymam, natomiast biore szczepionke te 6 w jednym i zel do znieczulenia zeby mala zastrzyk nie bolal.

3. reklama
  4. azik

azik Gość

moja pediatra uważa że to nabijanie kasy fimie farmaceutycznej - nie ma potrzeby szczepić...

ja nie szczepię...

5. monika.g

monika.g Fanka BB :)

nie wiem ktora wziac czy 5w1 czy 6w1
    ktora bierzecie?

6. azik

azik Gość

ja miałam chyba 5 w 1 (125zł)krztusiec, tężec, błonica, polio... influenza,+ państwowa żółtaczka - 2 kłucia

w zadnej z tych nie ma pneumokoki....

polio jest szczepionka zalecana , pozostałe sa obowiązkowe i sa wersje bezpłatne -  4 kłucia

7. komkat

komkat Fanka BB :)

Azik- a nie influenza jest zalecana? Wydaje mi się, że Polio zawsze była obowiązkowa.

A za jakimi szczepionkami jesteście? Zwykłymi czy skojarzonymi?

8. anian

anian Fanka BB :)

Wczoraj szczepiłam Patrycję szczepionką 6w1. Nie będę patrzeć jak ona cierpi, już przy jednym zastrzyku nieźle się naciepriała ;)

9. agao

agao Fanka BB :)

ja szczepiłam 6 w 1 płaciłam 120 zł mały troszkę zakwilił ale po 30 sek przestał twardziel ;D

10. reklama
  11. azik

azik Gość

masz racje - influenza jest zalecana... "przejęzyczyłam się"

12. iwosz

iwosz Czerwcowa mama'08

A Krzymek dostał acecularną 3w1 (DTPa) + WZW B, bez polio - takie dostalismy skierowanie od neurologa i tą 3w1 mielismy bezpłatnie - 2 ukłucia

Poleć forum