reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

skojarzone szczepionku podobno lepiej sa przyjmowane...

i co prawda ani Piotrek ani Bartek żadnych ujemnych skutków szczepionek nie mieli...
a za każdym razem bralismy skojarzoną + zółtaczkę..
 
reklama
kurcze, a ja zielona w tych sprawach, jutro pierwsza wizyta u pediarty. Wyjaśnijcie mi co to znaczy szczepionka skojarzona? ::)
 
catherinka pisze:
kurcze, a ja zielona w tych sprawach, jutro pierwsza wizyta u pediarty. Wyjaśnijcie mi co to znaczy szczepionka skojarzona? ::)

tzn. że szczepisz np. przeciwko 5 chorobom jedną szczepionką, czyli malec dostaje mniej wkłuć
 
Dziewczyny - odnawiam...

w związku z pojawienien sie pneumokoków w mojej rodzince - na pewno Bartuś :(
chciałam sie spytać czy ktoras z Was szczepiła i którą szczepionka bo sa dwie...

i czy były jakies powikłania, i co mówił lekarz
 
Moja lek. odradziła nam szczepienie małego dopóki on jest ze mną w domu i ma żadkie infekcje (do tej pory tylko dwa katary, dwie chrypki i trzydniówka), bo nie należy do grupy ryzyka. Stwierdziła, że wrócimy do tematu w okolicach 2. urodzin.
Podobnie powiedział inny pediatra, z którym się niedawno konsultowałam.
 
azik nie wiem czy chodzi o to:bo sa 2 rodzaje bakterii z grupy koki-pneumo i menigokoki-te drugie czestsze i bardziej grozne

kacper dostal tutaj na men C czyli te ta druga szczepionke-tutaj od lat jest obowiackowa

a w pl nie maja teraz wprowadzic(chyba ze juz jest) do kalendarza szczepien?
 
To ja Wam teraz zasmiece forum informacja bo widze ze jest pewne zainteresowanie,a ja dzis wrocilam z sympozjum pedriatyczny gdzie wlasnie byla mowa o szczepionce przeciw pneumokokom.
Na rynku polskim w tej chwili jest ponoc jedna szczepionka,nazywa sie PREVENAR. cena wynosi od 250 zl w gore w zaleznosci od dawki i apteki(rozne ceny w roznych aptekach).
Dawkowanie:
W Wieku 7-11 miesiecy nalezy podac 3 dawki- 2 dwaki przy zachowaniu przynajmniej 1 miesiaca odstepu pomiedzy dawkami.Trzecia dawka zaleca sie dopiero w 2 roku zycia.
W wieku 12-23 miesiecy nalezy podac 2 dawki przy zachowaniu przynajmniej 2 miesiecy odstepu pomiedzy dawkami.Przedstawiciel z ktorym rozmawialam powiedzial ze najczesciej robi sie odztep 6 miesieczny.
W wieku 24 m- 5 lat - jednorazowa dawka.
 
Reakcje uboczne:
-reakcje w miejscu wstrzykniecia- rumien,stwardnienie/obrzek,bol
- goraczka powyzej 38 stopni,drazliwosc,sennosc,niespokojny sen,zmniejszenie apetytu,biegunka
 
reklama
Do góry