reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

My się dziś szczepiliśmy przeciwko odrze, śwince i różyczce, za 6tyg. idziemy na odpłatną (180zł) szczepionkę przeciw ospie wietrznej, a za kolejne 6tyg. na pierwszą dawkę pneumokoków (300zł).

Nasza lek. powiedziała, że teraz Szymonowi wystarczą dwie dawki (każda za 300zł!!!), a jedna dawka byłaby dopiero po skończonym 2 roku życia. Mówiła, że nie zna innej tańszej szczepionki przeciw pneumo dla dzieci w wieku Szymonka, więc nie wiem o jakiej któraś z Was wcześniej pisała.
 
reklama
dlaczego te szczepionki sa tak drogie?
dlaczego nie sa refundowane?????

skoro w innych krajach PNEUMO i MENINGOKOKI sa szcepieniem obowiazkowym!!!
wszedzie w radio,telewizji slyszy sie o pneumo a z tej drugiej grupy tez wywoluja zapalenie opon mozgowo-rdzeniowych,sepse-tutaj znalazla artykul o menginokokach ze sa na slazku i opolszczyznie

http://www.jroik.manpol.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1226
 
o pneumokokach
Pneumokoki, Dzieci > Pneumokoki

po przeczytaniu tych 2 artykulow wim ze na pewno na pneumo bede szczepic(mysle o zlobku/przedszkolu dla kacppra) bo z grupy meningokokow juz szczepiony byl-nie wiem jaki jest koszt tej szczepionki ale chyba teraz po roku wystarczy jedna dawka.

przeczytajcie koniecznie ten artykul o pneumo i zobaczcie w ilu krajach jest refundowana-i naprawde powinna byc i u nas obowiazkowo w kalendarzu

i tutaj przeczytalam post od mamy kini21 ze pneumo sa blisko nas
 
sorki ze moje 3 posty skladane sa w puzzle-nie wiem czy komp mi szaleje czy BB-i co sie stalo z tym wklejaniem linkow:wściekła/y:
 
Sylwia nie treznba czytać daleko - i ja napisałam że moje dziecko jest już po zakażeniu....:(

sa bardzo blisko nas, tylko łatwo powiedzieć zaszczep, tylko najpier chyba idż napadnij na bank :(

szlag mnie trafia (nie na Was) na to że nie jestew w stanie przy swójce ludzi pracujących + babcia z emeryturą na nic wyrobić - i jeszczew głupi samochód kupiłam, tylko po to by go po wyremontowaniu chyba sprzedać - wrrrr
 
Jestesmy po wizycie u pediatry i pani doktor stwierdziła że ze szczepionką na PNEUMOKOKI mamy się wstrzymac....a poza tym jeśli dziecko było szczepione na HIB to to też chroni......bo zakres działania szczepionki PNEUMOKOKI I HIB są podobne więc na razie czekamy tak ok wrzesnia lekarka powie że możemy zaczespić przeciw PNEUMO...bo na Hib Antek już był szczepiony (2 dawki i teraz właśnie we wrzesniu bedzie 3 dawka):tak: :tak: :tak: tak to wygląda
 
no ja wlasnie zauwazylam ze straszna nagonka na te pneumo sie zrobila :baffled: troche to wyglada tak ja zamieszanie ze szczepieniami na grype, zoltaczke i raka szyjki macicy (ostatnia kampania)
troche mnie to drazni...bo z jednej strony chcialabym chronic swoje dziecko mozliwie jak najlepiej
a z drugiej nie chce dac sie wciagnac w ten "owczy pęd" :eek:
poza tym te szczep. sa cholernie drogie 180zl, 300zl. to sa kwoty ktore tylko nieliczni chyba udzwigna :confused:
 
a nasza lekarka powiedziala ze jak zobaczyla reklame w telewizji to wiedziala ze ludzie oszaleja i pobiegna szczcepic dzieci
a to jest ttak jak z ptasia grypa - juz nie jest grozna i szczepionki zalegaja w magazynach....
a poza ty ta szczcepionka na pneumo zawiera tylko niewielka czesc ich sczczepowi ktorych w rzeczywistosci jest o WIELE wiecej
 
reklama
uważałam tak samo, do momentu gdy nie przyszły wyniki z laboratorium...

koki naprawde są nlisko i jak ktoś ma kasę to dla spokoju swojego polecam tą szczepionkę, po co nerwy i stres dla Was i co gorsze niebezpieczeństwo dla dziecka...

u mnie zakończyło sie spokojnie, ale co by było...
 
Do góry