reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

macie racje to poczesci na pewno ped za pieniedzmy firm farmaceutycznych :eek: , ale z drugiej strony jezeli jest taka mozliwosc zeby chronic dziecko czy siebie to czemu z niej nie skorzystac :confused:
nam lekarz zalecil i pneumokoki i ospe wietrzna, wlasnie idziemy jutro na 3 dawke pneumokoki
 
reklama
Jasne że trzeba dzieci chronić....ale szczepionki na Pneumokoki są drogie.....skoro to takie jest istotne szczepienie czemu tego nie dołączyć do szczepień obowiązkowych i wtedy państwo by płaciło na coś by te nasze podatki poszły.;-) ;-) ;-) po części to tez jest walka koncernów farmaceutycznych o kase i klienta.
 
no własnie, ja sie stresuje ale całej wypłaty na szczepionki nie moge wydać...

myżle o tej tańszej, moze chociaż tyle warto... tylko muszę o nią dokłądneij popytać
 
ja też zastanawiam się co robić z tą szczsepionką ?????

teraz idziemy na szczepienie to dopytam się co sądzi lekarka w przychodni i zadzwonie jeszcze do pediatry do którego chodzimy.

Fakt cena jest powalająca i u nas głównie w niej jest problem :-( ale jak obie lekarki będą za szczepieniem to wyczaruje te pieniądze - może ten skok na bank to jest jakieś rozwiązanie
 
koszty przeogromne-naprawde nie mozna pojac cen

czy to naglasnianie-moze i owszem tak sciganie sie firm itd.-ale warto pamietac ze szczepienia na koki sa refundowane w wielu krajach od lat!!!!
tylko nie w polsce-nie dosc ze zarobki smieszne to jeszcze cena jak z kosmosu
:no:tak wazne jest zdrowie dziecka i tyle kosztuje?a jak ktos nie ma na to pieniedzy?

nie wiem czy hib chroni przed kokami?tutaj obowiazkowo szczepi sie na hib i na meningokoki-musze doczytac
 
no właśnie jak ktoś nie ma pieniędzy to co ma narażać dziecko ???????

w Polsce jest wiele rzeczy które są paranoją np. rodzinne ....i aż nie chce się wierzyć, że oni nic nie robią w kierunku żeby była jakakolwiek poprawa - dopiero jak coś się strasznego wydarzy to łłłłooooo tragedia i wielka nagonka medialna
 
Aqua ja sie pozieszam że w NY jest gorzej - moze i szczepionki darmowe - ale zupełny brak opieki nad kobieta w ciąży i matką (choci mi o pracę, urlopy płatne itp) my w PL jeszcze tak najgorzej nie mamy - no nie mówiąc o Chinach - ale tam to już zupełny koszmar, wrrr
 
Dziewczyny Chiny to luksus w porównaniu z taką Afryką ...tam to jest hard core....kobieta w tamtych społecznościach mówiąc kolokwialnie ma przekichane....wszystko musi robic i ten brak jedzenia higieny i wszechogarniająca bieda i głód i AIDS to to jest prawdziwy koszmar:-( :-(
 
reklama
o Chinach myślałam jako o polityce przeciwko rodzinnej - to o czym jest głośno czyli zabijaniu siłą nienarodzonych dzieci - tu mówię o wpływie państwa na zycie ludzi...

w Afryce to niestety nie wpływ państwa, tylko trudno powiedziec co...

jak człowiek sobie uświadamia że za 10 złotych może uratować zycie 3 dzieci (tyle kosztują 3 szczepionki) to boli...

w PL rzadzą i rządzili ludzie którrzy najpierw myślą o sobie w vzasioe teraźniejszym, poetem o sobie w czasie przyszłym i nie stracza im czasu by pomysleć o tych którzy ich wybrali...
i pewnie długo będziemy czekać na zmianę tej sytuacji :(
 
Do góry