reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po 7 m-cu: butelka ze smoczkiem czy kubeczki?

Dołączył(a)
7 Sierpień 2017
Postów
6
Witajcie mamusie.
Moja córa kończy 7 miesięcy. Od 5go jest na mm karmiona butelką.
Umie pić już wodę z bidonu z gumową rurką.
Chciałam zakupic dla niej nową zwykłą butelkę ze smoczkiem do podawania mleka. Zaczęlam się jednal zastanawiać czy zamiast butelki nie wprowadzać jej w kolejne kubki typu niekapek, doidy, 360 itp.i dawac jej mleko z któregoś z nich?
Jak uważacie? Czy coś przemawia za tym żeby maluch nadal ssał mleko przez smoczek? Czy nie ma tutaj wiekszego znaczenia?
Bede wdzieczna za rade bardziej doswiadczonych mam.
 
reklama
Wydaje mi się, ze to nie ma większego znaczenia. A podajesz jej smoczek? Jeśli tak to moim zdaniem butelka ze smoczkiem i tak czy siak nie zaszkodzi :)
 
Jeśli jest tylko taka możliwość - nie podawałabym butelki ze smoczkiem. Jedna czynność potem mniej do wypracowania - tj. odstawienie butelki. A po 1 rż. ze względów stomatologicznych dziecko już nie powinno korzystać ze smoczka.
 
Ma to duże znaczenie. Butelka i smoczki nie są zdrowe, plus cały ten stres z odstawianiem. Kubek niekapek również nie jest zdrowy. Lepiej wybrać Bidon czy kubeczek Doidy.

Link do: DOIDY CUP

Link do: W czym podawać płyny małym dzieciom (i jakie ma to konsekwencje związane z rozwojem mowy)

uVN6p1.png
 
Do góry